Благоустрій Мачухівської ОТГ проходитиме з побажаннями кожного депутата

28 березня у Мачухах пройшла чергова сесія об’єднаної громади. Депутати ознайомилися з проектом розвитку ОТГ на 2018-2019 роки. Кожен член ради може внести до нього правки, враховуючи потреби вулиць та сіл своїх округів. Депутати також розподілять між округами кошти на матеріальну допомогу. Серед інших питань: виділення землі бійцям АТО, прибирання громади після зими, підтримка Калашниківського НВК.

Сесію розпочали з питання виділення земельних ділянок бійцям АТО. Зараз 60 з них претендують на земельні ділянки на території об’єднаної громади, кожна площею по 2 Га. Але лише двоє подали заяви та повні пакети документів для отримання землі. Для вирішення цієї проблеми оголосили ще одну сесію — позачергову. Вона пройде у п’ятницю, 6 квітня.

Початок сесії у Мачухівській громаді Початок сесії у Мачухівській громаді

Мачухівська ОТГ вже готова до теплої пори року. Депутати виділили кошти на прибирання громади, оновлення зелених насаджень. Погасили і витрати приватних осіб, які допомагали технікою, коли села замітало снігом. Вони — надійні партнери для громади. Тому голова Мачухівської ОТГ Валерій Білокінь впевнений, що співпраця не припинятиметься і далі. 

— Вчора ми проводили бюджетну комісію. На ній розглядали питання, які входять в її компетенцію. А це додаткові статті витрат, що не були внесені в бюджет 2018 року. Комісія розглянула ці питання, винесла свої рекомендації щодо розгляду на сесії, — розповідає депутат Мачухівської громади Олег Хардін. — Розглядали питання про розробку технічної документації по територіям земель сільської ради. Поза тим, виділили 35 тисяч гривень на благоустрій громади. Близько 22 тисяч — на компенсацію за розчистку снігу тим людям, які допомагали своєю технікою.

Голова громади Валерій Білокінь та лічильна комісія Голова громади Валерій Білокінь та лічильна комісія

Депутати та присутні на сесії Депутати та присутні на сесії

Заступник голови громади Любов Шерстюк Заступник голови громади Любов Шерстюк

На сесії також обговорили покращення благоустрою сіл Мачухівської ОТГ. Заходи передбачені проектом її розвитку на 2018-2019 роки. Серед інших:

  • Проведення та ремонт водогонів у селах громади;
  • Встановлення сміттєвих баків та закупівля сміттєвозу;
  • Встановлення камер відеоспостереження.

Голова Мачухівської Валерій Білокінь наголосив, що зараз це лише проект заходів. Кожен депутат може звернутися зі своїми пропозиціями для його розширення:

— Мачухівська ОТГ не має околиць. Ми повинні розвивати кожне село, кожен куток. А хто, як не депутати, яких обирали місцеві мешканці, найкраще знають їх проблеми? 

Голова Мачухівської ОТГ Валерій Білокінь Голова Мачухівської ОТГ Валерій Білокінь

Виділили кошти і на підтримку Калашниківського НВК. Його учні — постійні призери та переможці конкурсів робіт Малої академії наук. Діти також перемагають у спортивних змаганнях. Все це говорить про ефективну роботу вчителів. 

— Окрім питань бюджетної комісії, винесені й ті, що стосуються земельної. Це розробка документів тих громадян громади, які оформлюють собі земельні ділянки. Також розглянуть питання щодо побудови невеликого торгового об’єкту «Салтівський мясокомбінат» і щодо встановлення веж мобільного зв’язку в Судіївці. Оператор хоче продовжити оренду на 59 років, але ми вирішили провести спершу громадські слухання. Для нас не є остаточно відомо, наскільки це шкідливо. Ми прочитали інформацію в мережі, і вирішили, що краще, аби вежі знаходилися поза межами населеного пункту. 

Досить резонансне питання — виділення 2 гектарів кожному із 60 бажаючих воїнів АТО. Проте наразі у сільраді є лише 2 пакети з необхідними документами — 58 нема. Аби атовці змогли отримати землю, на яку мають право по закону, їм треба зібрати усі належні документи.

На сесії також вирішували, як далі надаватиметься матеріальна допомога мешканцям громади. Кошти потрібно розподілити на кожен округ, щоб усі, хто потребує, могли звертатися за допомогою. Також розглянули питання нагородження почесних мешканців ОТГ.

Прес-служба Мачухівської ОТГ