Бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемет розповів про допомогу підприємцям Полтавщини

Альгірдас Шемета спілкується з підприємцями Альгірдас Шемета спілкується з підприємцями

Сьогодні у Полтавській ОДА бізнес-обудсмен Альгірдас Шемета. зустрівся з першим заступником голови ОДА Андрієм Пісоцьким, директором Департаменту економічного розвитку Інною Іщенко, представниками бізнесу та органів виконавчої влади.

Рада бізнес-омбудсмена — це незалежний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів України. Він представляє і захищає інтереси українського бізнесу в державних органах. Рада повністю фінансується міжнародними донорами. Її головні завдання — боротьба з корупцією, підвищення інвестиційної привабливості України та створення культури справедливої і відкритої державної служби.

Альгірдас Шемета говорить, що першочергове завдання Ради — приймати та розглядати скарги від представників бізнесу:

— Якщо ви займаєтесь бізнесом, або плануєте розпочати свою справу у вас можуть виникати різні проблеми, що повязані з підприємствами. Якщо вони контролюються державою, державними чи місцевими органами самоврядування ви можете до нас звертатися. 

З початку роботи, до Ради надійшло понад тисяча скарг. Їхня географія охоплює всі регіони України. По кількості скарг Полтавщина знаходиться на десятому місці. Найбільше підприємці скаржаться на Державну фіскальну службу України. 

Керівництво області на зустрічі Керівництво області на зустрічі

— Не дивлячись на велику кількість скарг на фіскальну службу, нам вдається ефективно з нею працювати, — продовжує бізнес-омбудсмен. — Останнім часом також покращилася співпраця з силовими структурами. Я декілька разів зустрічався з генеральним прокурором. Ми обговорювали конкретні кримінальні провадження пов’язані з бізнесом. Після них декілька справ закрили.

Фінансовий ефект від діяльності Ради по Україні становить понад 8,2 млрд грн. Половину цієї суми склав компенсований ПДВ. 

Загалом по Полтавській області — 65,4 млн грн. Підприємці області скаржилися на нестачу нормативно-правової бази, дії органів місцевого самоуправління.

— Для мене важливо працювати не тільки в Києві, а й зустрічатися з представниками бізнесу в різних регіонах України. Аби краще знати проблеми усієї країни, — зазначив Альгірдас Шемета 

У ході зустрічі представники бізнесу отримали консультації від Альгірдаса Шемета. Він зазначив, що Україна має всі перспективи увійти у пятдесятку кращих країн світу. Її потенціал великий, але дуже важливою є активність бізнесу у подоланні проблемних питань.

Зустріч підприємців з бізнес-омбудсменом Зустріч підприємців з бізнес-омбудсменом

Голова Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Володимир Оніщенко говорить, що вони також постійно реагують на звернення та скарки від представників бізнесу області. 

— За минулий рік їх надійшло близько п’ятисот. Питання були різноманітні. Наше завдання служити державі і захищати економічну конкуренцію в ній. Коли це так, створюються сприятливі умови для ведення бізнесу, немає зловживань, формується справедлива ціна для споживача. Заради цього ми працюємо.

Прес-служба Полтавської ОДА