Більшість нардепів від Полтавщини не підтримали заборону георгіївської стрічки

Полтавець з георгіївською стрічкою 9 травня 2017 року Полтавець з георгіївською стрічкою 9 травня 2017 року

Із 8 депутатів від Полтавщини «За» заборону стрічки проголосували лише троє депутатів

16 травня Верховна Рада України проголосувала за «Закон про внесення доповнення до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо заборони виготовлення та пропаганди георгіївської (гвардійської) стрічки», автором якого став Антон Геращенко.

За це рішення проголосували 238 парламентарів.

Народні депутати від Полтавщини проголосували наступним чином:

1. Фракція партії «БПП «Солідарність»

  • Костянтин Іщейкін — «За»
  • Сергій Каплін — Відсутній

2. Фракція партії «Народний фронт»

  • Андрій Река — «За»

3. Позафракційні

  • Юрій Бублик — «За»
  • Костянтин Жеваго — Відсутній

4. Група «Партія Відродження»

  • Олег Кулініч — Відсутній
  • Юрій Шаповалов — Відсутній

5. Фракція партії ВО «Батьківщина»

  • Руслан Богдан — Відсутній

У пояснювальній записці до документа йдеться, що він передбачає адміністративну відповідальність за виготовлення та пропаганду георгіївської стрічки.

Доповнити главу 14 Розділу ІІ Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122 із наступними змінами) статтю 1733 такого змісту:

«Стаття 1733. Виготовлення та пропаганда георгіївської (гвардійської) стрічки.

Публічне використання, демонстрація або носіння георгіївської (гвардійської) стрічки чи її зображення — тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією георгіївської (гвардійської) стрічки або предметів, що містять її зображення.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, виготовлення або поширення георгіївської (гвардійської) стрічки чи її зображення — тягнуть за собою накладення штрафу від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб з конфіскацією георгіївської (гвардійської) стрічки або предметів, що містять її зображення».

Закон не стосується тих випадків, коли георгіївська стрічка використовувалася у символіці орденів ветеранів Другої світової війни, архівних, історичних документів, музейних експонатів та інших подібних випадків.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»