Без сну, але з молитвою. У Полтаві греко-католицька молодь провела традиційні нічні чування

Молебень під керівництвом отця Миколи Микосовського Молебень під керівництвом отця Миколи Микосовського

У ніч з 28 на 29 жовтня у Полтаві при Молодіжному центрі парафії Пресвятої Трійці УГКЦ пройшли молитовні нічні чування. Цього разу вони були присвячені 125-літтю від дня народження Патріарха Йосифа Сліпого.

У рамках чувань полтавська молодь, як і минулі роки, молилася за мир і спокій в Україні та світі. 

Розпочалася ініціатива молебнем до Пресвятої Богородиці, який очолив голова комісії у справах молоді у Харківському екзархаті, отець Микола Микосовський (Чин святого Василія Великого). 

Але захід не обмежувався виключно молитвами, а мав і навчальну складову. Медіаконсультант Роман Повзик для активістів парафії провів тренінг щодо використання особистої сторінки у Facebook. Протягом двох годин він пояснював як саме варто створювати якісний контент для поширення своїх ініціатив та яких помилок слід уникати при цьому. 

— Facebook перестав бути просто соцмережею. Сьогодні це — медійний інструмент, який має величезний вплив. І обов’язок кожної людини, яка займається громадською діяльністю, — ефективно його використовувати, — сказав перед початком лекції отець Максим Кролевський.

Початок лекції про FacebookПочаток лекції про Facebook

Слід зазначати, нічні чування — вже традиційна подія, яку проводять у Полтаві двічі на рік. Цього року до молодіжної програми долучився священик римсько-католицької парафії у Полтаві, отець Христофор Мачельські.

Опісля лекції Романа Повзика, отець Микола Микосовський розповів про спосіб життя у напрямку християнської святості. На думку душпастиря, Господь Бог, який є повнотою любові, — фундамент, на якому кожному християнинові потрібно будувати своє власне життя:

— Багато чого ми можемо повчитися, коли будемо вдивлятися в особу нашого патріарха Йосифа Сліпого, який незважаючи на тяжкі обставини життя, був собою. Тобто залишався автентичним, справжнім християнином та вірним сином українського народу.

Також отець Микола розповів про екологічну діяльність та спосіб мислення українського Патріарха у Римі, старанням якого був відкритий, навіть, природничий музей у Вічному місті.

Отці під час чувань Отці під час чувань

Під час молитовних чувань молоді греко-католики переглянули фільм «Перед потопом». У ньому розповідається про екологічні виклики, перед якими опинилося людство внаслідок безвідповідальної споживацької поведінки.

Сестра Венедикта Гараздовська (Чин святого Василія Великого) організувала для молоді інтелектуально-екологічні ігри, стимулюючи її до творчості, кращого пізнання себе та ближнього у Богом створеному світі.

Спільне фото Спільне фото

Організатор заходу — Бюро Української Греко-Католицької Церкви з питань екології у співпраці з полтавською молодіжною організацією «Українська молодь — Христові».

Прес-служба парафії Пресвятої Трійці УГКЦ у Полтаві