Без лічильника полтавці сплачуватимуть за газ вдвічі більше норми

Законом України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» встановлено чіткий термін, за який споживачі мають бути забезпечені вузлами обліку споживчого газу

Для споживачів, які використовують споживчий газ для підігріву води та приготування їжі, лічильники мають бути обов’язково встановлені до 1 січня 2016 р. Про це повідомляється на сайті ПАТ «Полтавагаз».

Що стосується тих абонентів, які використовують газ лише для приготування їжі, то для них безкоштовне встановлення лічильника може здійснюватися до 1 січня 2018 р. У разі своєчасних та повних розрахунків за надання споживчого газу, абоненти, які не мають лічильника, до 1 січня 2018 року не будуть обмежуватися в користуванні газовими послугами.

Також слід звернути увагу, що в нормативних актах не вказано, що облік газу має здійснюватися лише квартирними лічильниками, тобто законодавством передбачено облік газу, який використовується лише для приготування їжі, загальнобудинковими приладами обліку.

Загальнобудинковий лічильник газу Загальнобудинковий лічильник газу

Квартирний лічильник газу Квартирний лічильник газу

Мешканцям, які відмовилися від встановлення лічильника газу за кошти газорозподільної компанії, необхідно до 1 січня 2018 року встановити прилади обліку в квартирах за власні кошти. В іншому випадку, згідно із Законом України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», газопостачання їм повинно бути припинено.

Як повідомила прес-секретар ПАТ «Полтавагаз» Ольга Левченко, тим споживачам, які відмовилися від встановлення індивідуального лічильника, згідно із Законом України від 16.06.2011 р. № 3533-VІ «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», розподіл природного газу припиняється.

Це стосується тих, хто проживає як у квартирах, так і у приватних будинках, в яких газ використовується:

  • комплексно, у тому числі для опалення, — з 1 січня 2012 року;
  • для підігріву води та приготування їжі — з 1 січня 2016 року;
  • тільки для приготування їжі — з 1 січня 2018 року.

Користувачам, які відмовилися від встановлення лічильників, абонплата нараховуватиметься за граничними об’ємами споживання природного газу населенню. Варто зазначити, що вони більш, ніж в 2 рази перевищують звичайні норми споживання природного газу на одну особу.

Щодо тих споживачів, які не встановили лічильники і взагалі відмовляються користуватися послугами газопостачання, відповідно розділу VI глави 6 пункту 5 Кодексу газорозподільних систем: «Припинення або обмеження розподілу (споживання) природного газу не звільняє споживача від зобов’язання оплати вартості послуг за договором розподілу природного газу, крім випадку розірвання цього договору. Тобто для початку потрібно розірвати договір надання послуг ПАТ «Полтавагаз». Для цього потрібно подати письмову заяву про припинення газопостачання, «погасити» заборгованість у разі її наявності, оплатити рахунок на виконання робіт по від’єднанню від системи газопостачання та підписати угоду про розірвання договору розподілу природного газу. Після цього споживач узгоджує з оператором газорозподільчої мережі дату виконання робіт.

Після виконання відповідних робіт від’єднання від газопроводу, складається Акт про припинення газопостачання, який передається до служби обліку і є підставою для виключення споживача із абонентської бази.

Відповідно, якщо споживач не допустив представників Оператора ГРМ до свого помешкання для здійснення механічного від’єднання від системи газопостачання, то Оператор не має підстав виключати його з абонентської бази.

При цьому, згідно з Кодексом ГРМ та Правил надання населенню послуг з газопостачання, споживач зобов’язаний допустити представників Оператора ГРМ на власні об’єкти та не протидіяти їм при здійсненні заходів з припинення (обмеження) розподілу природного газу.

Настя НЕДОГОРСЬКА