Багатоповерховий будинок у Щербанях по вул. Біліченка, 39 здали в експлуатацію

Будинок по вул. Біліченка, 39Будинок по вул. Біліченка, 39

Спільними громади забудовник здав в експлуатацію багатоповерховий будинок в Щербанях по вул. Біліченка, 39.

Завдяки наполегливості щербанівської об’єднаної громади і депутатів, які не могли залишити мешканців сам на сам з проблемою, справа проблемного будинку дійшла до керівництва області. В першу чергу, обласне керівництво дало дозвіл на підключення будинку до мережі газопостачання, незважаючи на те що юридична сторона питання ще залишалася не вирішеною.

Подальшу долю будинку вирішували на спільному засіданні, що зібрав заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький. На засіданні були присутні голова Щербанівської громади Ігор Процик, ініціативна група мешканців будинку, представники від забудовника та ДАБІ. В решті Державна архітектурно-будівельна інспекція схилилася на бік мешканців будинка, адже вони свою частину угоди виконали. Будинок по вул. Біліченко, 39 був зданий в експлуатацію, отже люди нарешті стали законними власниками квартир.

Скрін із сайту забудовника Скріншот із сайту забудовника

Голова Щербанівської громади Ігор Процик переконаний, що усі непорозуміння із забудовником залишилися у минулому:

— Плануємо, що невдовзі забудовник передасть усю прибудинкову територію на баланс сільської ради, і громада зможе налагоджувати свій побут так, як їй зручно. 

Перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький зауважує, що питання вирішували паралельно на декількох рівнях:

— Завдяки активності жителів громади, завдяки наполегливості мешканців будинку, підтримці ЗМІ і правильній позиції сільського голови, виконавчого комітету і нового депутатського корпусу, завдяки співпраці з районною адміністрацією вдалося досягти порозуміння.

Інвестори уклали договір із забудовником ще у 2015 році. Вони розраховували заселитися в квартири в першому кварталі 2016 року. Та ще наприкінці 2017 року у будинок не подали газу, були перебої з водою та електрикою. Крім того, власники квартир жалілися на протікання стін та відсутнє опалення.

Попри те, що на початку 2017 року забудовник роздав інвесторам ключі від квартир і деякі мешканці заселилися в нові оселі, основну проблему не вирішили — будинок не здали в експлуатацію. Передачу у власність квартир гальмували в ДАБІ через відсутність дозволів і ліцензій з боку забудовника.

Ще наприкінці 2016 року на сесії Щербанівської сільської ради уклали договір між забудовником й інвесторами про пайову участь. Отже, залишалося непорозуміння з власником землі. Будівництво велося на приватній ділянці, тому виник конфлікт інтересів між власником землі і забудовником.

Прес-служба Щербанівської ОТГ