Автомобілісти Полтави протестували проти дорогого розмитнення європейських автомобілів

Власники автомобілів з іноземною реєстрацією вийшли протестувати проти дорогого розмитнення б/у авто

Сьогодні на площі перед Полтавською обласною адміністрацією зібралися власники б/у авто з Європи, які протестують проти дорогого розмитнення автомобілів. Такі протести сьогодні відбулися по всій Україні. Зокрема, масштабний мітинг пройшов перед стінами Верховної Ради. Організатори протесту — громадський рух «Авто Євро Сила».

Вимога протестувальників — спростити і здешевити процедуру розмитнення б/у автомобілів з Європейського союзу. Як пояснили учасники акції, щоб розмитнити автомобіль, придбаний, наприклад, в Польщі за $2 000, доведеться заплатити близько $7 000. В цьому суму входить:

  • акциз;
  • мито;
  • ПДВ.

Крім того, прийнято обмеження, що на територію України не можна заводити автомобілі за екологічним стандартом нижче класу «Євро-5» (більш екологічні за кількістю викидів шкідливих речовин).

Натомість у таких країнах, як Німеччина, Литва, Чехія за розмитнення авто взагалі не платять, а тільки за реєстрацію.

Автомобілістам, яким не вистачає коштів купити європейське авто в Україні і не хочеться їздити на авто рідного виробництва, доводиться купувати його за кордоном і різними шляхами обходити розмитнення. Так, наприклад, не громадянин України «заганяє» це авто як транзитне і передає ключі власнику. Так можна їздити рік, потім доводиться «перезаганяти» знову.

Учасники протесту у Полтаві будуть колоною їздити містом, заявляючи про свою позицію.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»