Апеляційний суд засудив кременчуцького податківця за хабар в півмільйона до 9 років позбавлення волі

Кременчуцький податківець Володимир Бурлаченко, який взяв хабар в 500 тис грн, за законом Савченко реально «просидить» 4 роки і 5 місяців

Апеляційний суд Полтавської області залишив без змін рішення суду першої інстанції і присудив колишньому начальнику відділу кременчуцької податкової 9 років позбавлення волі.

Правоохоронці затримали Володимира Бурлаченка в кінці січня 2015 року під час передачі хабара в розмірі 500 тис грн. Ці кошти передав директор підприємства ТОВ «Грін Арт».

Згідно з даними судової справи, Бурлаченко пообіцяв закрити проти підприємства кримінальне провадження за фактом ухилення від сплати податків на загальну суму 754 тис грн. Податківець запропонував дати йому хабар у розмірі 1 млн 500 тис грн та попередив, що, якщо вони не підуть на контакт, то податкових зобов’язань додатково нарахують ще на 5-6 млн грн.

Підприємець звернувся до правоохоронців. На наступний зустрічі Бурлаченко зменшив розмір хабара до 500 тис грн. Підприємець погодився та поїхав за поміченими грошима, які отримав від працівників міліції. Передав гроші Бурлаченку в його робочому кабінеті, одразу туди зайшли співробітники УБОЗ та слідчі. Зробили обшук і знайшли гроші.

Крюківського районного суду Кременчука визнав Володимира Бурлаченка винним та засудив до 9 років позбавлення волі. Бурлаченко подав апеляційну скаргу на це рішення.

Бурлаченко і його адвокат намагалися перекваліфікувати справу з вимагання хабара (ч.4 ст. 368 КК) на зловживання впливом (ст. 369 КК). На суді Бурлаченко зізнався у злочині і щиро покаявся. Розповів, що брати хабар він не хотів, його спровокували.

Апеляційний суд не повірив доводам Бурлаченка і залишив рішення Крюківського суду без змін. 24 травня суд Апеляційний суд прийняв рішення. Згідно з вироком Володимир Бурлаченко має відбути 9 років за ґратами. Оскільки він перебував у СІЗО з початку 2015 року, де день перебування рахувався за два в установах обмеження волі, податківець має відсидіти 4 роки і 5 місяців в тюрмі.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»