Апеляційний суд замінив миргородському торговцю наркотиками та зброєю умовні 3,5 роки на реальні

Апеляційний суд Полтавської області скасував вирок Миргородського міськрайсуду та призначив торговцю наркотиками та зброєю замість умовного терміну — 3,5 роки ув’язнення

25 вересня Апеляційний суд Полтавської області задовольнив скаргу прокуратури та скасував вирок Миргородського міськрайсуду стосовно торговця наркотиками та зброєю. Суддівська колегія призначила 3,5 роки ув’язнення замість умовного терміну.

Вночі 10 лютого 2017 року співробітники кримінальної поліції Полтавської області спільно зі слідчими, із залучення спецпідрозділу «КОРД» затримали членів групи, які торгували наркотиками та зброєю. 28-річний та 32-річний чоловіки протягом 2016-2017 років у спеціально обладнаному орендованому гаражі виготовляли та розфасовували наркотики, а потім продавали їх. Крім того, у тому ж приміщенні зловмисники переробляли стартові пістолети для стрільби бойовим набоями калібру 9 мм.

З 'явилося відео затримання злочинців на Полтавщині, які реалізовували гранатомети та вибухівку

Згідно з матеріалами, що містяться в Єдиному реєстрі судових рішень, вказаний один обвинувачений — Віталій Лепа. 23 травня Миргородський міськрайсуд виніс йому вирок за носіння, зберігання, придбання, передачу чи збут вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу (ч. 1 ст. 263) та за незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту (ч.1 ст. 309 КК України). Віталію Лепі призначили 3,5 роки умовного покарання з іспитовим строком — 2 роки.

Згідно з Єдиним державним реєстром судових рішень, апеляційну скаргу на вирок Миргородського міськрайонного суду подав прокурор Полтавської області Олег Плескач та просив змінити строк покарання на 6 років позбавлення волі.

На думку суддів Володимира Костенка, Василя Маліченка та Ліліани Нізельковської, Миргородський міськрайонний суд залишив поза увагою значну кількість та асортимент вилученої у обвинуваченого Віталія Лепи вогнепальної зброї та бойових припасів, серед яких бойова граната з запалом, що свідчить про підвищену суспільну небезпеку вчиненого злочину.

Крім того, місцевий суд не врахував, що цю вогнепальну зброю та бойові припаси Віталій Лепа зберігав у квартирі багатоквартирного будинку в населеному пункті, а також носив із собою, перебуваючи у громадських місцях та створював реальну загрозу заподіяння шкоди для великої кількості людей. Також, не в повній мірі суд урахував і кількість вилученої в обвинуваченого психотропної речовини, обіг якої обмежено — амфетаміну, яка становить більше 1 г.

Апеляційний суд Полтавської області постановив, що вирок суду в частині призначення покарання підлягає скасуванню в зв’язку з неправильним звільненням обвинуваченого від відбування покарання. Віталію Лепі призначили остаточне покарання у вигляді 3,5 років позбавлення волі.

Нагадаємо, що у вересні Апеляційний суд вдвічі збільшив розмір застави начальнику Горішньоплавнівської виконавчої служби, якого спіймали на хабарі у 16 тис. грн — з 70 тис. 480 грн до 140 тис. 960 грн.

Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»