Апеляційний суд залишив під арештом підозрюваного у різанині біля арки «Газетного ряду» Анатолія Прядка

Анатолій Прядко, якого взяли під арешт за підозрою у різанині під час сутичок біля «Газетного ряду», через апеляційний суд спробував змінити запобіжний захід, але не зміг

Сьогодні Апеляційний суд Полтавської області розглядає скаргу Анатолія Прядка. Його підозрюють у нанесенні ножових поранень майданівцю та АТОвцю Олександру Кобі під час сутичок біля арки «Газетного ряду» 5 квітня.

Відеотрансляція судового засідання від «Громадського»

Підозрюваний у різанині біля арки Прядко оскаржує тримання під вартою

Анатолій Прядко разом із охоронцями фірми «Скорпіон-2016» кинувся розганяти активістів, які намагалися зрізати металеву огорожу з арки у будинку по вул. Соборності, 27. В той день його затримали активісти і передали поліції. Правоохоронці доставили його у відділ і відпустили. Після публікації відео, на якому видно, що він бореться з Олександром Кобою, його затримали і висунули підозру. Октябрський райсуд Полтави обрав йому міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Анатолій Прядко подав на це рішення апеляційну скаргу.

Нагадаємо, другого підозрюваного у різанині Євгенія Усенка, за рішенням суду першої інстанції, отримав домашній арешт. Прокуратура подала скаргу на це рішення, її задовольнили і підозрюваний відправився у СІЗО прямо із зали суду.

13:39 — На засідання прийшло близько 30 активістів. Серед них постраждалі внаслідок сутичок Олександр Коба та Дмитро Юденко. Нагадаємо, перший отримав не менше 5 ножових поранень і потрапив до реанімації, другий також був госпіталізований і прооперований. Конвоїри стали бар’єром між Анатолієм Прядком та активістами.

13:40 — Присутні у залі активісти привітали Дмитра Юденка з народженням доньки. Це відбулося вчора, 15 травня.

13:45 — Розпочалося судове засідання. Справу ведуть судді Оксана Корсун (головуючий суддя), Вікторія Герасименко та Володимир Костенко. Від прокуратури присутній Руслан Пічугін. Підозрюваного захищають Григорій Фелоненко, Максим Дашко. Вони ж захищали Євгенія Усенка під час зміни йому міри запобіжного заходу.

Судді Вікторія Герасименко, Анна Гонтар та Олександр Захожай Судді Вікторія Герасименко, Анна Гонтар та Олександр Захожай

Анатолій Прядко Анатолій Прядко

13:50 — Прокурор долучив до справи покази потерпілих та висновки експерта. Адвокати попросили 30 хвилин для ознайомлення з документами. Колегія суддів оголосила перерву, щоб дати час адвокатам.

13:55 — Згідно з доданими документами, Олександр Коба впізнав Анатолія Прядка.

14:25 — Після перерви колегія суддів повернулася до зали. Порадившись, вони заборонили онлайн трансляцію засідання. Операторам «Громадського ТБ.Полтава» довелося вийти у коридор.

14:33 — Адвокат Григорій Фелоненко долучив до матеріалів справи відеозаписи зі статті «Полтавщини» «Камера зафіксувала ніж в руках розшукуваного Євгенія Усенка під час сутичок біля арки». Він завантажив та записав на диск два відео, які дав суду. Фелоненко пояснив, що на відео-доказах видно, як Прядко бореться, але ножа у нього немає. На думку адвоката, це підтверджує необґрунтованість підозри.

Столкновение возле арки, ранение Кобы (0,5х)

14:42 — Суддя Оксана Корсун дізналася, що ці ж адвокати захищають іншого підозрюваного Євгенія Усенка. Вона поставила під сумнів, чи мають вони право захищати Анатолія Прядка і чи не виникає конфлікт інтересів. Для того, щоб це з’ясувати, колегія зробила перерву.

15:07 — Після наради колегія суддів вирішила не долучати диск із відео до матеріалів справи.

15:12 — Під час розгляду подання стало відомо, що Анатолій Прядко раніше не був судимий, працював на Крюківському заводі і має малолітню дочку.

15:18 — Олександр Коба та Дмитро Юденко планують дати покази суду у якості потерпілих.

Олександр Коба та Дмитро Юденко Олександр Коба та Дмитро Юденко

15:25 — Адвокат Григорій Фелоненко повідомив, що Анатолій Прядко має постійне місце роботи, дитину, дружину на утриманні, в нього хороша характеристика. На думку захисту, доводи прокурора про ризики того, що підзахисний може перешкоджати кримінальному провадженню, необґрунтовані.

15:38 — Анатолій Прядко дав такі покази: «Я дійсно там був (біля арки „Газетного ряду“ — ред.), але злочину не вчиняв. Все сталося дуже швидко, за 10 секунд. Коли ми підійшли до арки, почалася штовханина на нас пустили сльозогінний газ. Я погано пам’ятаю як все було. Я намагався звідти вибратися».

15:39 — Прокурор зачитав попередні покази Олександра Коби: «Підбігла одна особа, завдала два удари. Потім один удар завдала інша особа. Далі третя нанесла декілька ударів ззаду»

15:45 — Прокурор заявив, що ніж, яким били Олександра Кобу, так і не знайшли. На його думку, є ризики що підозрюваний може його сховати. Крім того, Анатолій Прядко може впливати на свідків.

15:56 — Олександр Коба заявив журналісту «Полтавщини», що першим удари завдавав Усенко, потім Прядко, а далі — був третій, який бив ззаду. За словами активіста, він встановив, хто це і передав матеріали поліції. Його ім’я поки не розголошують.

Суд: позиція Олександра Коби, Дмитра Юденка та Анатолія Прядка Суд: позиція Олександра Коби, Дмитра Юденка та Анатолія Прядка

16:05 — Колегія суддів не задовольнила апеляційну скаргу Анатолія Прядка, бо не знайшла для цього підстав. Він продовжить перебувати у СІЗО під час досудового слідства.

Дарина СИНИЦЬКА, Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»