Апеляційний суд та міськрада дозволили ФОП Степаненко зайняти арку «Газетного ряду»

«Газетний ряд» з невідомими «робітниками» «Газетний ряд» з невідомими «робітниками» | Фото Максима Самойдюка

Міськрада погодила технічну документацію на розміщення тимчасових споруд у арці будинку по вул. Соборності, 27, а Апеляційний суд Полтави не задовольнив вимогу про заборону їх встановлення

13 березня Апеляційний суд Полтавської області не задовольнив позов мешканців будинку по вулиці Соборності, 27. У ньому мешканці вимагали заборонити забудову арки у їхньому будинку. Адже, саме це, на їх думку, збирається зробити ФОП Віктор Степаненко, якому влада здала в оренду землю під аркою. Також на засіданні стало відомо, що міськрада вже встигла погодити технічну документацію майбутнього об’єкту.

Довгий час під аркою будинку по вулиці Соборності, 27 знаходився «Газетний ряд», власниця якого не перекривала прохід через арку мешканцям будинку. 22 липня 2016 року міськрада віддала землю під аркою новому орендарю ФОП Віктор Степаненко, який перекрив прохід мешканцям закривши ворота у арці. Представники орендаря, за словами мешканців, повідомили останніх, що у їх арці побудують кав’ярню, а про прохід можна тепер забути.

В результаті, між жителями будинку та підприємцем виник конфлікт. Мешканці знесли ворота, а також через суд намагалися скасувати дозвіл на розміщення тимчасових споруд. Міськрада у Октябрському райсуді відстояла законність свого рішення. Головним аргументом на користь законності рішення було те, що немає доказів того, що Віктор Степаненко дійсно збирається щось будувати.

Також група мешканців будинку намагалась через той же Октябрський райсуд заборонити розміщення будь-яких споруд у арці свого будинку. Суддя Ганна Андрієнко відмовила у задоволенні позову. Причина залишилась та ж сама: доказів, що Віктор Степаненко збирається щось будувати у арці, немає. Саме це рішення Ганни Андрієнко мешканці оскаржували в Апеляційному суді. Проте колегія суддів, під керівництвом Олександра Панченка, залишила рішення Октябрьського суду без змін.

Цікаво, що на засіданні адвокат Віктора Степаненка Максим Пістряк надав документи погодження міськрадою технічної документації майбутнього об’єкту. З’ясувалося, що міськрада на минулій сесії, ще до засідання суду, погодила розміщення тимчасової споруди для торгівлі газетною продукцією у арці. Тобто, вже є документація і навіть укладений договір земельного сервітуту, але це, як виявилось, для суду не достатні докази, що Віктор Степаненко збирається щось там будувати.

Максим Пістряк Максим Пістряк

Повертаючись із судового засідання, ми помітили, що у арці перебувають невідомі чоловіки. Вони перевіряли роботу освітлення у арці та оглядали будівельні матеріали, які лежали поруч. Коли ми фотографували арку один з молодиків заявив, що знімати арку не можна. Виходить, в той час, коли суд не бачив докази майбутньої забудови, невідомі «робітники» вже робили там заміри. Схоже, що їх роботодавець не дуже хвилювався за результат сьогоднішнього засідання, якщо робітники прийшли ще до його завершення.

Самі мешканці будинку сумніваються, що там збираються торгувати саме газетами, як стверджується у документації. Також попереджають, що ніякої споруди у арці їхнього будинку не буде й Віктору Степаненку прийдеться шукати з ними компроміс.

Нагадаємо, що за два дні до засідання біля арки згорів газетний лоток. Працівники підозрюють, що це підпал, таку ж саму думку сьогодні виражали й на судовому засіданні.

Максим САМОЙДЮК, «Полтавщина»