Апеляційний суд призначив 8 років ув’язнення чоловіку, який зарізав свого сусіда по квартирі

Судова палата з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Полтавської області Судова палата з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Полтавської області | Фото: poltava.to

Чоловіка, який влітку 2015 року зарізав свого сусіда по квартирі, засудили до 3,5 років ув’язнення, а потім збільшили термін до 8 років

Апеляційний суд Полтавської області задовольнив скаргу прокуратури і змінив термін ув’язнення мешканцю Дніпропетровщини, який у серпні 2015 року вбив свого сусіда по квартирі. Чоловіку змінили вирок з 3,5 років на 8 років позбавлення волі. Про це повідомила прес-служба прокуратури Полтавської області.

Нагадаємо, обвинуваченого затримали наприкінці серпня 2015 року у Полтаві. Разом із сусідом він розпивав спиртне і, внаслідок сварки, вдарив ножем. Товариш по чарці помер на місці.

Згідно з даними реєстру судових справ та офіційного сайту Октябрського райсуду, влітку 2015-го Сергій Скочеляс жив в одній квартирі із потерпілим по вул. Шевченка, 69. У ніч з 23 на 24 серпня вони разом випивали. За деякий час Скочеляс вирішив, що йому досить, але господар наполіг на продовженні застілля. Тоді обвинувачений почав підливати собі воду замість горілки. Коли власник квартири це помітив, то сталася сварка. Він взяв ніж і став махати перед обличчям квартиранта.

В якийсь момент Сергій Скочеляс схопив господаря за руки, вони почали боротися. Потерпілий впав на крісло обличчям до низу, але ножа не випустив. Паралельно обвинувачений намагався витягнути ніж з рук. Внаслідок цього господар отримав різані рани шиї — такі глибокі, що були пошкоджені внутрішні органи на цій ділянці.

Сергій Скочеляс, коли зрозумів, що товариш помер, пішов до сусідки і попросив допомоги. Вона повідомила про подію цивільну дружину померлого, а далі, ланцюжком інформація дійшла до інших родичів. Також на місце приїхали медики та поліція. Скочеляса затримали.

На засіданні Октябрського райсуду обвинувачений провину у вбивстві визнав, але зазначив, що це сталося з необережності. Головуючий суддя Віталій Микитенко повірив йому та доказам цього, які представили слідчі. Тому перекваліфікував справу з умисного вбивства (ст. 115 ККУ) та вбивство з необережності (ст. 119 ККУ). Через це призначив Сергію Скочелясу 3 роки і 6 місяців позбавлення волі.

У прокуратури була інша думка щодо обставин події, тому вона подала апеляцію. Спочатку прокурор наполіг на призначенні комісійної судово-медичної експертизи. Згідно з її висновками, рани на шиї не могли утворитись за обставин, на які вказував підсудний.

— З огляду на кількість різаних ран шиї (не менше 10), їх значну глибину (аж до хребта), а також те, що у потерпілого виявлені і тілесні ушкодження голови, колегія суддів погодилася з доводами прокуратури, що обвинувачений умисно спричинив потерпілому різані рани. А його заперечення, що це було вбивство з необережності, — намагання уникнути відповідальності за вчинене, — зазначила прокурор відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування злочинів проти життя та здоров’я особи прокуратури області Яна Рощепа.

Апеляційний суд визнав провину Сергія Скочеляса за ч.1 ст.115 КК України, тобто в умисному вбивстві і засудив до 8 років позбавлення волі.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»