Апеляційний суд не зміг з першої спроби скасувати домашній арешт учаснику різанини біля арки «Газетного ряду»

Суд розглядає апеляцію прокуратури проти проти домашнього арешту для Анатолія Прядка, учасника подій 5 квітня біля арки «газетного ряду»

Сьогодні Апеляційний суд Полтавської області розглядає справу Анатолія Прядка, його підозрюють у різанині біля арки «газетного ряду». Апеляційний суд має остаточно визначити для нього міру запобіжного заходу.

Після затримання Прядку визначили міру запобіжного заходу тримання під вартою з 7 квітня по 5 червня. 16 травня Анатолій Прядко через апеляційний суд спробував змінити запобіжний захід, але не зміг. 2 червня прокурор подав клопотання про продовження тримання під вартою ще на 2 місяці. Суддя Октябрського районного суду Ірина Блажко у цьому клопотанні відмовила і ухвалила відпустити його під домашній арешт з електронним браслетом. Прокуратура подала на це рішення апеляцію.

Члени суддівської колегії: Вікторія Герасименко, Андрій Рябішин та Олександр Захожай. Представник прокуратури: Сергій Дяченко, адвокати: Григорій Фелоненко, Максим Дашко.

Судді Вікторія Герасименко, Андрій Рябішин та Олександр Захожай Судді Вікторія Герасименко, Андрій Рябішин та Олександр Захожай

На суд прийшло близько 10 активістів, вони вимагають більш жорстку міру запобіжного заходу для Анатолія Прядка. Автобусом з Кременчука приїхало близько 10 близьких Прядка. Наразі судове засідання розпочалося і триває.

13:45 — Між активістами і групою підтримки з Кременчука інколи виникли словесні перепалки

13:47 — Адвокати сказали що підозрюваний не отримав копію апеляційної скарги від прокурора і попросили про перерву. Суд погодився і оголосив перерву на 20 хвилин.

15:50 — В ході подальшого розгляду справи стало зрозуміло, чому Октябрський районний суд відпустив Анатолія Прядка під домашній арешт. 31 травня прокуратура направила в СІЗО Прядку для ознайомлення клопотання про продовження строку тримання під вартою і перекваліфікацію підозри з ч.1 ст. 121 ККУ на ч.1 та ч.2 ст. 121 ККУ (Умисне тяжке тілесне ушкодження). Прядко відмовився її брати і сказав, що без адвокатів її підписувати не буде. Прядко говорить, що адвокатів йому не викликали. Через те, що він не ознайомився з клопотанням, його і відпустили під домашній арешт.

Сьогодні прокурор Сергій Дяченко не зміг відповісти суддям, отримав клопотання Прядко, чи ні. Суд оголосив перерву, щоб встановити цей факт. В клопотанні прокурора зазначено, що Прядка звинувачують за ч.2 ст. 121 ККУ. Якщо з’ясується, що до суду він не знав, що йому перекваліфікували підозру, ймовірно, він залишиться під домашнім арештом. Дата наступного засідання не визначена, але сказано, що воно «відбудеться найближчим часом».

Конфлікт після апеляційного засідання по справі Анатолія Прядка (2017.06.12) Конфлікт після засідання

На виході із зали суду, між полтавськими активістами і людьми які приїхали з Кременчука, виникла словесна перепалка. Одна із жінок, яка приїхала підтримати Прядка, вихопила  телефон з рук місцевої журналістки Анни Єгорової. Вона викликала поліцію і написала заяву.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»