Антимонопольний комітет виявив змову у тендерах на поставку хліба до шкіл Полтави

АМКУ підозрює, що «Полтавахліб-3» домовився з двома іншими фірмами, щоб виграти тендери на постачання хліба у школи Полтави

Полтавське облтервідділення АМКУ розпочало розгляд справ за ознаками антиконкурентних узгоджених дій, які вчинили ТОВ «Полтавахліб-3», ТОВ «Кременчуцький хлібокомбінат» та ТОВ «Бахмут-хліб». АМКУ підозрює, що фірми домовилися під час участі у тендерах на постачання хліба у навчальні заклади Полтави. Про це повідомила прес-служба Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.

Відкриті торги на закупівлю хлібобулочних виробів проводило управління освіти виконкому Полтавської міськради відкритих торгів. Перший тендер був оголошений у травні 2016 року. Участь у конкурсі взяли «Полтавахліб-3» та «Кременчуцький хлібокомбінат». Різниця між їхніми пропозиціями склала 42 тис. грн (1,014 млн та 1,056 млн відповідно). За умовами договору, «Полтавахліб-3» мав поставити 53 500 кг білого та 31 000 кг житнього хліба.

Другий тендер проводився вже через ProZorro у грудні 2016 року. При чому оголошувати його довелося двічі, бо спершу заявку на участь подав тільки «Полтавахліб-3». Після повторного оголошення до нього приєднався «Бахмут-хліб». Останній запропонував ціну, лише на 13 тис. грн меншу за конкурента і під час аукціону не намагався її знизити, що досить підозріло.

Договір на постачання 51 000 кг білого та 31 000 кг житнього хлібу уклали із «Полтавахліб-3» 6 січня 2017 року. За даними порталу публічних фінансів України Є-data, фірма отримала вже третину від суми договору — 336 тис. грн з загальних 1,122 млн грн.

Саме ці факти, на думку АМКУ, свідчать про те, що учасники торгів узгодили між собою умови участі у відкритих торгах, тобто порушили один із основних принципів проведення будь-яких процедур закупівлі — принцип участі на конкурентних засадах. Як наслідок, територіальне відділення розпочало відповідне розслідування.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»