Англійські експерти визнали: промислова безпека та охорона навколишнього середовища у ДТЕК Нафтогаз відповідають міжнародним стандартам

Видобувний актив ДТЕК Нафтогаз, що входить до ПрАТ «Нафтогазвидобування», пройшов перевірку сертифікаційного центру Certification International (UK) Ltd.

Підприємство після ресертифікаційного аудиту підтвердило відповідність своєї газовидобувної діяльності міжнародним стандартам промислової безпеки та охорони навколишнього середовища.

Мова іде про ISO 14001:2015 та ISO 45001:2018. Перший стандарт серед іншого вимагає, щоб навколишнє середовище у зоні діяльності підприємства було збережене, а також щоб підприємство робило внесок у збереження кліматичних умов. Саме стандарт ISO 14001:2015 створили, щоб реалізувати Конвенцію ООН про зміну клімату. Другий стандарт (ISO 45000:2018) спрямований на дотримання безпеки на робочому місці для співробітників і відвідувачів. Йдеться не лише фізичний стан людей, але психічний і когнітивний.

Такі сертифікати видаються на три роки. Але щороку проводиться аудит, який підтверджує дотримання вимог міжнародних стандартів. Оцінку проводила компанія ТОВ «МС Консалтинг» — офіційний представник англійського сертифікаційного центру Certification International (UK) Ltd в Україні.

Експерти оцінювали ефективність системи управління охороною праці і промислової безпеки. Також вивчали систему екологічного менеджменту як на рівні підприємства в цілому, так і в окремих структурних підрозділах.

Нагадаємо, нещодавно ДТЕК Нафтогаз отримав звання «Краще підприємство з охорони праці» серед колег з видобувного сектору у категорії до 250 працівників. Участь у ньому могли взяти тільки ті підприємства, де протягом року не було нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Довідково. ДТЕК Нафтогаз — найбільше в Україні приватне підприємство за об’ємами видобутку газу. Компанія веде розвідку та видобування вуглеводнів на трьох ліцензійних ділянках у Полтавській та Харківській областях. У 2017 році ДТЕК Нафтогаз видобув 1,65 млрд кубометрів газу та 54 тисячі тонн газового конденсату.

Анна ШАЛАХІНА