Андрій Садовий у Полтаві розповів – як місту отримати мільйони туристів, запровадити безкоштовний транспорт та створити робочі місця для молоді

  – Ви говорите про необхідність боротьби із корупцією, але про це говорять більшість кандидатів. А як це реалізувати на практиці?

  – Зміни у країні не робляться, тому що немає політичної волі. Я бачу імітацію боротьби із корупцією. А вона, як гідра, висмоктує нашу енергію. Як побороти корупцію? Якщо на посаду призначається адекватний прокурор, адекватний голова СБУ – ви будете мати зміни через місяць-два, максимум – три-чотири. Тоді вертикаль починає по-іншому вибудовуватися. Зараз ми що маємо? Дуже багато сюжетів по телебаченню. Когось затримують, називають мільйонні, мільярдні суми, а потім тихенько випускають. Ніхто нікого не карає. Злапали, показали і тихесенько відпустили! Якщо корупціонер не відкупився на рівні слідчого, він відкупиться на рівні керівника обласної поліції. Якщо не візьме прокурор, відкупиться на рівні судді. Хто сидить в тюрмі за корупційні схеми? Ніхто не сидить! Чому так стається? Тому що люди, які керують країною, пов’язані старими схемами. Саме тому «Самопоміч» принципово не брала до своїх списків нікого, хто був міністром чи депутатом до 14-го року.

Ми постійно говоримо про дефіцит кадрів. Проте я запевняю, що депутати Верховної Ради від «Самопомочі» вже є готові міністри! Коли призначали Луценка генеральним прокурором, я пропонував: «Є Оксана Сироїд, віце-спікер, тверда і принципова – і з неї був би генеральний прокурор!». Проте призначили Луценка. Що ми маємо сьогодні? Ми маємо шоу і відсутність боротьби із корупцією.

  – Як Ви бачите завершення війни на Сході?

  – На сьогоднішній день ми – найбідніша країна Європи. Корупція висмоктує всю нашу енергію. Я назвав вам, як відродити цілі галузі економіки. Якщо ми матимемо сильну економіку – матимемо сильну армію. Якщо ми матимемо високоточну зброю, якісні ракетні озброєння, зможемо перемагати у війні із Росією. Дипломатія має опиратися на сильну армію і на гідність солдата. Ми у Львові кожному бійцю, який повертається зі Сходу даємо 100 тисяч підтримки. Коли ми запроваджували цю програму, ми були певні, що її підтримають в усій Україні. Важливо, щоб солдат відчував повагу до себе, тільки тоді можна збудувати сильну армію і перемогти у війні!

  – Як перемогти олігархів?

  – Сьогоднішні олігархи дуже боязкі. Вони готові йти на будь-які варіанти домовленостей, аби і далі мати можливість грабувати українців. І вони їх знаходять із нинішньою владою. Ахметов на схемі «Роттердам плюс» зараз заробляє більше, ніж при Януковичі. Перемогти олігархів просто – вони повинні сплачувати податки і забути, що таке політика. Хто з олігархів цього не розуміє, того чекає складне майбутнє.

  – Чи є можливість у нинішній Україні не підвищувати тарифи?

  – Якщо будемо мати власний газ, то будемо залежати лише від наших можливостей. Якщо будемо вводити системи енергозбереження, будемо мати незалежність. Якщо є збалансована політика у державі, можна розробляти стратегію.

Впродовж років і у Верховній раді, і в уряді сиділа російська агентура, яка робила усе, щоб ми далі сиділи на газовій голці. Після незалежності одразу впав видобуток власного газу. Збільшення його видобутку та широко запровадження енергоощадних технологій дозволить нам мати більші можливості при формуванні тарифної політики. Сьогодні ми повинні захищати тих, кому важко. Сформувати податкову систему, яка буде зрозумілою. При цьому бізнес повинен мати волю. Треба стимулювати малий і середній бізнес. І якщо люди матимуть удвічі вищі пенсії та заробітні плати, тоді можна буде говорити про коригування тарифів.