АМКУ вважає недоцільним, але законним розміщення 30% кіосків у Полтаві

АМКУ з’ясувало, що 30% МАФів, встановлених у Полтаві не є доцільними, але вони законні, тому місту просто треба їх пильніше контролювати

Полтавське АМКУ перевірило міськвиконкоми Миргорода, Кременчука та Полтави. Предмет перевірки — рівень обізнаності щодо діяльності МАФів. Порушень законну АМКУ не виявило та порекомендувало пильніше контролювати тимчасові споруди. Про це повідомила прес-служба Полтавського обласного тервідділення АМКУ.

Тервідділення АМКУ дослідило вплив міськвиконкомів на регіональні ринки реалізації товарів, надання послуг і виконання робіт у тимчасових спорудах. На початку лютого цього року комітет зацікавили виконавчі комітети Миргорода, Кременчука та Полтави.

На запит тервідділення, міськвиконком Полтави надіслав схему розміщення тимчасових споруд. АМКУ визначило недоцільність розміщення таких споруд на 30% цієї схеми.

Крім цього, виконком Полтави мав надати відомості про кількість учасників ринку, які отримали паспорти прив’язки для подальшого розміщення тимчасових споруд у 2016 році та розбивку за видами реалізації їхньої продукції. Міськвиконком повідомив, що не може дати інформацію про види продукції, яка реалізовуватиметься у МАФах.

— Не можу уявити, як можна не знати і не перевірити, чим займатиметься МАФ? Як у такому разі можна їх розміщувати? Так спричиняється безлад. Тож ми порекомендували міськвиконкому в подальшому вживати заходів, — прокоментував голова полтавського АМКУ Володимир Оніщенко.

Володимир Оніщенко Володимир Оніщенко

Комітет також перевірив законність діяльності МАФів у Миргороді. Згідно з наданою документацією, там контролюють кількість тимчасових споруд та знають, чим саме займається кожна з них. Попри це, тервідділення АМКУ порекомендувало виконавчому комітету приділяти більшу увагу визначенню доцільності розміщення об’єкта і перевірити кілька зон на їх забезпеченість тимчасовими спорудами для підтримання здорової конкуренції.

Кременчуцький міськвиконком надав повну інформацію про відповідність намірів діяльності МАФів. Отже, на думку АМКУ, він здійснює якісний контроль за розміщенням тимчасових споруд.

— Органи місцевого самоврядування зобов’язані сприяти розвитку конкуренції. А не вчиняти будь-яких неправомірних дій, які матимуть негативний вплив на конкуренцію, — пояснив задачу міськвиконкомів Володимир Оніщенко. — Вчинення антиконкурентних дій цими органами забороняється. Це тягне за собою відповідальність згідно з законом.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»