АМКУ: Управління ЖКГ Полтавської міськради ухиляється від відповідальності і має понести покарання

Володимир Оніщенко, голова Полтавського обласного тервідділення АМКУ Володимир Оніщенко, голова Полтавського обласного тервідділення АМКУ

Управління ЖКГ та підприємство «УМБ № 23» не показують перевірці документів щодо очищення полтавських вулиць

21 лютого Полтавське обласне тервідділення АМКУ планувало перевірити «УМБ № 23», КП «ЖЕО № 2» та управління ЖКГ Полтавської міськради. Проте до перевірки комісію допустило лише одне комунальне підприємство — «ЖЕО № 2».

Метою перевірки була документація комунальних підприємств та управління, щоб дізнатися хто винен у нечищених вулицях Полтави.

— Актом ми зафіксували недопуск до перевірки на «УМБ № 23» та управління ЖКГ. Вони не можуть надати нам перелік документів, які ми вимагаємо, — розповідає голова Полтавського обласного тервідділення АМКУ Володимир Оніщенко. — Ми вручили наказ про перевірку начальнику УЖКГ Сергію Сінельніку, а він послався на те, що поспішає до мера на нараду.

Комісії довелося чекати його близько двох годин. Але і після повернення керівник не допустив працівників АМКУ до перевірки. Цього разу він повідомив, що надати документи неможливо, оскільки частина співробітників на лікарняному, а інші — взяли відпустки.

— Зважаючи на ці події, ми віднесли вимоги до міського голови Полтави Олександра Мамая, щоб він надав нам інформацію, що за нарада в них була, які питання на ній розглядали. Управлінню ж направили вимогу надати список працівників, їхні посади, скільки з них перебувають на лікарняному і у відпустках, — зазначив голова тервідділення.

Він переконаний, що управління ЖКГ та «УМБ № 23» ухиляються від надання документів, оскільки вони взагалі відсутні. Після отримання відповіді від міського голови про нараду та від Управління про працівників, їх додадуть до матеріалів справи. Потім пакет документів передадуть до Прокуратури Полтавської області для порушення кримінальної справи.

— Ще один неприємний факт — вивезення снігу з Полтави. Комунальники просто очікують доки він розтане. Але відповідальності за бездіяльність вони не уникнуть, — впевнений Володимир Оніщенко.

3 березня Антимонопольний комітет планує прийняти попередні висновки по підприємствам і управлінню. Остаточні з’являться 16 березня.

— Тут у нас явно зловживання монопольним становищем на ринку комунальних послуг. По «УМБ № 23» у нас два порушення: утримання доріг та тротуарів. Штраф по кожному із них по 68 тисяч гривень. По ЖЕО № 2 за неналежне прибирання «червоних ліній» — теж 68 тисяч гривень, — пояснив голова тервідділення.

Управління житлово-комунального господарства сплатить штраф за ненадання інформації 34 тис. грн та понесе покарання за бездіяльність і безконтрольність проведення робіт.

Прес-служба Полтавського обласного тервідділення АМКУ