АМКУ: підприємства, які брали участь у закупівлях молокопродуктів для «Укрзалізниці», узгоджували пропозиції

У Полтавському АМКУ підозрюють, що регіональна філія «Південна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» проводила торги з порушенням конкуренційного законодавства. У справі триває збір доказів.

АМКУ розпочало розгляд справи щодо порушення законодавства про захист економічної конкуренції регіональною філією «Південна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця». Тервідділення дослідило ринок закупівель товарів, робіт та послуг, проведених у минулому році цим Товариством. 

АМКУ зацікавили торги із закупівлі продуктів харчування. Зокрема, дотримання умов конкуренційного законодавства при проведенні «Південною залізницею» тендеру на закупівлю молокопродуктів. 

Адміністративна колегія АМКУ дослідила процедури закупівлі і проаналізувала отримані документи та інформацію. Тервідділення встановило обставини, які можуть свідчити про спотворення конкуренції фізичною особою підприємцем Сергієнко В.І. та ТОВ «Торгова компанія «Світ продуктів».

— Ми встановили, що між учасниками закупівельних робіт відбувався обмін інформацією під час підготовки та участі у процедурі закупівлі. Вони узгоджували пропозиції конкурсних торгів, чим могли незаконно збагатитися, — пояснив голова Полтавського обласного тервідділення АМКУ Володимир Оніщенко.

Володимир Оніщенко Володимир Оніщенко

Він наголосив, що учасники торгів мають брати у них участь незалежно один від одного. Це один з головних принципів конкуренції.

На цій підставі АМКУ наказало розпочати збір та аналіз доказів у справі спеціальному відділу досліджень та розслідувань.

— Детальний розгляд цієї справи дозволить нам захистити економічну конкуренцію у Полтавській області. Якщо тут справді є порушення законодавства, ми зобов’язані його попередити, — заявив Володимир Оніщенко.

Прес-служба Полтавського обласного тервідділення АМКУ