АМКУ перевіряє законність торгів щодо закупівлі газу Полтавським міськвиконком

АМКУ перевіряє, чи була конкуренція на тендері щодо закупівлі газу Полтавським міськвиконкомом. «Полтавщина» вже повідомляла, що компанії, які брали участь на ньому, тісно пов’язанні між собою.

29 листопада Полтавський міськвиконком оголосив тендер щодо закупівлі газу. На ньому заявилося двоє учасників: «ГК «Інвестсервіс» та «Газоторгова компанія», які тісно пов’язанні між собою родинним бізнесом депутата міськради Ліліани Бєлашової. Антимонопольний комітет вирішив провести перевірку, чи не було, таким чином, порушено Закон «Про захист економічної конкуренції».

Нагадаємо, що в Україні вже більше року діє Закон «Про ринок газу». Він дозволяє держустановам самостійно обирати собі постачальника блакитного палива. Вибір постачальника у Полтаві проходить через тендер, але закінчується з прогнозованим результатом. Участь у ньому беруть дві компанії: «ГК «Інвестсервіс», яка перемагає, та «Газоторгова компанія».

22 грудня 2016 року, «Полтавщина» опублікувала матеріал, в якому представила факти, що ці компанії тісно пов’язані між собою родинним бізнесом депутата міськради від «Совісті України» Ліліани Бєлашової. Наприклад: у «ГК «Інвестсервіс» працює донька депутата, а «Газоторгова компанія» зареєстрована за однією адресою з підприємством сестри Ліліани Бєлашової. Через це є сумніви щодо чесності таких торгів, адже конкурентами їх назвати важко.

Цей матеріал, за допомогою представників Центру «Ейдос», потрапив на ознайомлення до народного депутата України Олександра Кодоли. Нардеп написав звернення до Полтавського облтервідділення АМКУ, щоб ті провели перевірку викладених фактів.

Обласне відділення АМКУ надало відповідь на звернення Олександра Кодоли, що почало перевірку торгів щодо закупівлі газу Полтавським міськвиконкомом. Так, АМКУ вже надіслав вимоги щодо надання інформації по цим тендерам замовнику та учасникам тендеру. Відповідь, на цей момент, надіслала лише міськрада. Проте учасники тендеру не відповіли у зазначений законодавством термін.

При цьому, «Газоторгова компанія» не відповіла вже на два листи, тому з приводу неї розпочато розгляд справи за ознаками порушення Закону «Про захист економічної конкуренції». Щодо «ГК «Інвестсервіс», то ще немає підтвердження від «Укрпошти», що остання отримувала лист-вимогу від АМКУ. У Антимонопольному комітеті наголосили, що якщо підтвердиться факт порушення закону «Про захист економічної конкуренції», то АМКУ вживатиме заходів, щоб скасувати результати газових торгів.

Нагадаємо, що 26 січня АМКУ відкрив провадження щодо управління житлово-комунального господарства, КП «ЖЕО № 2» та «УМБ № 23», підозрюючи останніх двох у монополії щодо послуг з прибирання снігу у Полтаві. Також, 27 січня АМКУ оштрафував ТОВ «Полтава-Союз», яке не надало інформацію щодо вартості оренди місць на ринках Полтави, яку вимагав надати антимонопольний комітет.

Максим САМОЙДЮК, «Полтавщина»