Американці проводять всеукраїнський тренінг для освітян на базі Полтавського національного технічного університету

У ПНТУ американські спеціалісти проводять міжнародний тренінг для керівників українських коледжів. До першого дня заходу у виші відкрили Українсько-американський культурний центр.

Семінар відбувається протягом трьох днів, за сприяння Посольства США в Україні, Державного департаменту США та програми академічних обмінів Фулбрайта та Міністерства освіти і науки України. Мета міжнародного тренінгу — підвищення ефективності діяльності коледжів через вдосконалення якості освіти. 

Захід проводиться на базі Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, коледжу нафти і газу ПолтНТУ та Науково-технічного центру Полтавського відділення Інженерної академії України. Подію також підтримує «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики».

Тренінг стане майданчиком для відкритої дискусії стосовно майбутнього коледжів в системі української освіти. Захід започаткував діалог представників освітньої спільноти України і Сполучених Штатів Америки. Він торкнеться найбільш гострих проблем функціонування сектору професійної освіти.

— Тренінги такого типу дають нам змогу дізнатися про вашу східну культуру, що дуже цікаво для нас не тільки як для працівників державних органів, а й для людей. Саме так і починається правильний культурний обмін. Це приклад народної дипломатії: кожен зі студентів сьогодні тут — саме дипломат. Він і є культура, якою прямо зараз має змогу поділитися з громадянами США, навіть просто ведучи бесіду чи проводячи екскурсію вашим вишем. Вітаю з цим кроком у співпраці між нашими країнами, — наголосив Ентоні Коліха, директор офісу Управління глобальними освітніми програмами Державного департаменту США.

На першій лекції конференції віце-президент з питань студентства флоридського Коледжу Санта-Фе Ден Родкін наголосив на важливості професійної освіти. За американською системою, місцеві коледжі такого спрямування по структурі повторюють університетську. Тут студенти мають свій парламент, що розвиває в них активну громадянську позицію. Коледжі пропонують їм велику кількість спортивних та інтелектуальних гуртків. Після отримання диплому учні можуть не вступати до університету. Найпопулярніші професії цих закладів освіти — пожежники та спеціалісти з обслуговування комп’ютерних систем та мереж. Вони користуються великим попитом на ринку праці, а працівники цих галузей, відповідно, отримують високу заробітною плату.

ПНТУ періодично відкриває профільні класи, де здійснюється підготовка студентів різним мовами. У перший день тренінгу полтавський виш відкрив українсько-американський культурний центр. Це відбулося в рамках оновлення матеріально-технічної бази університету. Центр покращить знання студентів з англійської та саме американської специфічної мови. Одночасно він розширить знання молоді про культуру інших країн, зокрема про США. 

— Я впевнений, що цей центр посприяє підвищенню рівня підготовки наших студентів. Він стане додатковою мотивацією для якіснішого вивчення іноземних мов. Завдяки лекції представників коледжу Санта Фе тепер наші студенти знають: навчання в США ближче, ніж здається. Плануємо співпрацювати з цим та іншими навчальними закладами Штатів. І, звичайно, проводити студентські обміни. А поки що занурюємося в світ англійської в новому центрі, — говорить ректор ПолтНТУ Володимир Оніщенко.

На відкриття семінару запросили і директорку Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олену Харченко. Вона привітала ректора з відкриттям та з початком співпраці з органами освіти США. 

— Мені приємно відвідувати відкриття таких освітніх центрів. Вони є підтримкою нового Закону. Я вважаю, що знання кількох мов обов’язкове для сучасної людини, яка поважає себе. А англійська в цивілізованих країнах вивчаєтеся на рівні з рідною, з самого дитинства, — прокоментувала Олена Харченко. — Високий рівень знання цієї інтернаціональної мови молоддю Полтавщини допоможе розвинути область, привернути іноземних інвесторів до співпраці.

Прес-служба Полтавської ОДА