Акція протесту на Світанковій: опозиційні депутати висипали під дверима мера 3 пакети цукру

Автоколона рушила на вулицю Світанкову, щоб оголосити міському голові, якого немає на робочому місці, свої вимоги

Сьогодні, о 16:00, відбулося зібрання перед Полтавською міськрадою. До присутніх звернувся керівник фракції «СДП» Олександр Шамота.

— Ми 4 день ночуємо, 4 день шукаємо Мамая. Ми зараз мирно сідаємо в автівки і їдемо до його будинку. Це мирна акція, ми нічого робити не будемо. Ми просто оголосимо свої вимоги. В середині двору — тітушки, які чекають на нас, щоб вдатися до дій, але на провокації ми піддаватися не будемо.

Зараз автоколона їде на вулицю Світанкову. Серед учасників акції — депутати від СДП, Свободи та Самопомочі.

16:45 — Автоколона заїхала на вулицю Світанкову. На вулиці стоїть автобус із правоохоронцями. Учасники акції наперед заявили про мирний характер акції.

16:50 — Приблизно 60 осіб стоять на вулиці, тримають прапори України, Полтави та червоно-чорний прапори. На вулиці також стоїть автомобіль патрульної поліції.

Автомобілі поліції на вул. Світанковій Автомобілі поліції на вул. Світанковій

17:05 — Учасників акції поступово стає більше. Ніхто не вчиняє жодних дій. Лише одна особа із присутніх — в балаклаві.

Олександр Шамота, Юліан Матвійчук та Ігор Окіпнюк

17:28 — Олександр Шамота розсипав цукор під вхідними дверями: «Ми повертаємо цукор назад». Шамота: «Наші вимоги прості — це скликання позачергової сесії. Перша вимога — відставка заступника Шевченка, на руках якого кров. Друга — відкрикати рішення по арці газетного ряду. Третя — Припинення забудови на Соборності, 31. Четверта вимога — Заборона забудови МАФів на Мазепи, 45 (навпроти універсаму «Полтава»). Остання — відкрикати рішення по Прирічному парку на Леваді.

Три пачки цукру «Золотий врожай» висипали на землю Три пачки цукру «Золотий врожай» висипали на землю

17:35 — Юліан Матвійчук: У свій час Олександр Коба в інтерв’ю сказав, що найбільше його досягнення, що він пройшов Майдан. “Тепер настав цей час. Коли ми боролися, у декого закрадалися відчуття, що у нас нічого не вийде. Але ні, ми надто далеко зайшли. Хто вчиняв злочини у місті і був не покараним, то вони будуть покарані. Покарані не правоохоронними органами, а простими полтавцями. Ми повинні показати, що ми сильніші за нього. Якщо він побачить, що ми слабі, то ми програємо.

17:36 — Ігор Окіпнюк: Міська рада сьогодні не працювала, але Мамаю плювати на це, наплювати на 350 тисяч полтавців.

17:38 — Учасники акції скандують: Ма-май, ви-ходь!

Акція протесту на Світанковій: скандування «Мамай, виходь!» (2017.04.10) Скандування «Мамай, виходь!» 

17:40 — Юліан Матвійчук: Якщо б він був сильною людиною, то він би вийшов до нас. Значить, він вже втратив свій авторитет, який йому допомагав до цього. Наші вимоги залишаються незмінними — припинити корупційні схеми і ми будемо розбудовувати європейську Полтаву.

17:41 — Олександр Шамота: Ми розуміємо, що блокада міської ради викликала незручності для громади. Ми хочемо вибачитись і сказати, що завтра працівники можуть прийти на роботу, але ми залишимось у сесійній залі.

Сьогодні Олександр Мамай повідомив, що у разі небезпеки для його сім’ї, він діятиме адекватно.

Микола ЛИСОГОР, Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»