Аграрії Полтавщини розповіли обласній владі про свої найбільші проблеми

Сьогодні у Полтавській ОДА пройшло засідання Координаційної ради з питань розвитку фермерства на Полтавщині.

У ньому взяли участь заступник голови ОДА Роман Товстий, директор Департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов та фермери області. 

У ході засідання обговорили готовність аграріїв провести посівну кампанію, їхні технічні і фінансові ресурси для вчасного проведення польових робіт. Вирішували там і фактори, що можуть стримувати посівну. 

Як свідчить статистика, цього року проведення польових робіт подорожчало на 20%. Загалом озимі культури вже підживлені на понад 70% земель. Посівна розпочалася у шести районах, засіяно близько 2 тис. га. Незначна затримка робіт пов’язана із погодними умовами, але всі райони готові проводити посівну.

Значна кількість питань фермерів стосувалася оренди, розпаювання та аукціонів землі. На них відповідав в.о. начальника Держгеокадастру у Полтавській області Вадим Чувпило. Він повідомив, що на останньому засіданні Координаційної ради прийняли ряд рішень пов’язаних із діяльністю Держгеокадастру, зокрема стосовно договорів оренди. Згідно із дорученням Валерія Головка, вони виконали порядок подовження договорів оренди.

Валерій Головко Валерій Головко

Голова ОДА зазначив, що в аграріїв накопичилася значна кількість питань, які потрібно невідкладно вирішувати. Для цього він запропонував створити лист-графік, за яким представники агросектору кожного району зможуть відкрито поспілкуватися із начальником управління Держгеокадастру та вирішити наболілі питання:

— Нам потрібно сформувати проблематику по конкретним підприємствам. Якщо державна структура не відрегулювала земельні питання, ми маємо дати людям час відсіятися та зібрати урожай. Підтримати наших аграріїв, щоб у них не було проблем. А на 16 квітня я отримаю максимально позитивне вирішення питань. 

Важливим питанням в області залишається сертифікація сільськогосподарської техніки. Після реформування Держпродспоживслужби, в її повноваження увійшла ця функція.

Сергій Фролов, Роман Товстий, Валерій Головко Сергій Фролов, Роман Товстий, Валерій Головко

Учасники Учасники

Як повідомив начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Полтавській області Геннадій Пікуль, нині в області працює лише три інспектори, які мають право проводити сертифікацію техніки:

— На сьогодні ми очікуємо створення нової структури служби, де передбачено розпочати роботу ще п’ятьох інспекторів.

У свою чергу Валерій Головко направив листа до Міністерства аграрної політики з проханням впровадити роботу 11 інспекторів. Він наголосив, що активно відстоює це питання, щоб система сертифікації працювала збалансовано та без будь-яких затримок посівної. 

Окрім того, голова ОДА розпорядився підготувати програму по створенню консультаційних центрів, які підготують документацію, щоб нові реєстратори максимально швидко розпочали роботу. 

Роман Товстий Роман Товстий

Заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий говорить, що для оптимального вирішення аграрних питань, фермери мають сформувати свої пропозиції, об’єднатися навколо Асоціації фермерів:

— Під моїм кураторством, за розпорядженням Валерія Анатолійовича, будемо розглядати кожне питання індивідуально. Впевнений, що цей механізм запрацює.

Прес-служба Полтавської ОДА