Аеропорт «Полтава» підтвердив статус міжнародного

Вчора до відреконструйованого аеропорту «Полтава» прибув перший за всю історію його існування міжнародний рейс.

Міжнародний пункт пропуску полтавського аеропорту вперше запрацював для маріупольської футбольної команди. Спортсмени прибули чартерним літаком з Франкфурта і в неділю зіграють із полтавським футбольним клубом «Ворскла». 

— Сьогодні Полтава зустріла другий після реконструкції свого аеропорту рейс і вперше — міжнародний за весь час його існування, — пояснює в.о. гендиректора ПОКП «Аеропорт-Полтава» Володимир Окара.

Літак м’яко сів на оновлену злітно-посадкову смугу. Працівники всіх служб спрацювали професійно. Пасажири лишилися задоволеними. Традиційно трансфери від аеропорту спортсменам організували господарі поля ворскляни.

Літак зайшов на посадку Літак зайшов на посадку

Паспортний контроль Паспортний контроль

— Сьогодні, я вважаю, історична подія — повноцінно запрацював наш міжнародний пункт пропуску, — говорить перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький. — Зараз тут присутня митна служба, прикордонна. Щойно прилетів літак з Франкфурта. Пасажири пройшли паспортний, митний контроль і поїхали до Полтави.

Посадовець додає, що після тривалого очікування та значних зусиль і витрат кожен рейс здається чимось неймовірним. Невдовзі ж літаки з Європи, обіцяє, стануть для Полтавщини звичними:

— Зараз кожен рейс приймаємо ніби з хлібом-сіллю. Невдовзі літаки з Європи з туристами на борту стануть для нас буденною справою, — говорить Андрій Пісоцький. — Справді, найвища насолода — зробити те, що на думку інших ви зробити не можете.

Перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій ПісоцькийПерший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький

Андрій Пісоцький зауважує, що ще багато над чим доведеться попрацювати. Наразі ж є, чим пишатися, адже аеропорт саме сьогодні підтвердив свій статус міжнародного:

— Вітаємо маріупольців на Полтавській землі й уболіваємо в неділю за нашу «Ворсклу»! — наголосив Андрій Пісоцький.

Володимир Окара розповів, що літак дозаправився у Львові. Загалом посадка й прийом пасажирів відбулися вдало. Працівники аеропорту та служб впоралися з завданням. Говорить, також уболіватиме за перемогу «Ворскли».

Аеропорт «Полтава» і раніше приймав внутрішні рейси. А міжнародний рейс, як сьогодні — вперше. Оскільки не було ні міжнародного пункту пропуску, ні кімнат для митної, прикордонної служб.

Сьогодні все це є. Є спеціальні кабінки, оснащені сучасним обладнанням, біометрією, — всім, що потрібно для прийому пасажирів із різних країн.

— Для мене це важливо. Періодично, коли буваю в аеропорту, спілкуюся з пілотами малої авіації й чартерних рейсів. Говорять, що злітна смуга зроблена на совість, — зауважив Андрій Пісоцький. — Кожну деталь в цьому аеропорту, починаючи від злітно-посадкової смуги, закінчуючи приміщенням аеровокзалу я знаю. І розумію, з чого воно починалося і що ми сьогодні маємо на виході. Я пишаюся, що в нас сьогодні є повноцінний аеропорт.

Прес-служба Полтавської ОДА