«Аерофлот» готовий відкрити прямі рейси з міжнародного аеропорту Полтави

Термінал аеропорту «Полтава»Термінал аеропорту «Полтава» | Фото Дарини Синицької

Представник російської авіакомпанії анонсував можливість авіасполучення між Полтавою та окремими містами РФ

Вже з травня 2018 року, враховуючи політичну волю керівництва двох країн, полтавці отримають змогу літати з відновленого аеропорту Полтави не тільки на курорти Туреччини, а й в міста Російської Федерації. Так, попри заборону авіасполучення між Україною та Росією з жовтня 2015 року, заступник генерального директора російської компанії «Аерофлот» Вадим Бергман заявив, що компанія готова до виконання прямих регулярних рейсів за маршрутами Москва — Полтава — Москва, Санкт-Петербург — Полтава — Санкт-Петербург, Ростов-на-Дону — Полтава — Ростов-на-Дону та Магадан — Полтава — Магадан.

Польоти будуть виконуватися тричі на тиждень на сучасних комфортабельних повітряних судах Boeing 737-300. Рейси планується здійснювати щотижня в понеділок, середу і суботу. До закінчення літнього розкладу частота польотів до Полтави буде збільшена до щоденної.

— Полтава та Полтавщина — напрямок, який дає пасажирам «Аерофлоту» можливість широкого знайомства з Україною, її історією, пам’ятками та курортами. Це одне із з найдавніших міст України. Сьогодні в ньому є сусідами старовинна архітектура, наповнена сучасним змістом, старовинні рецепти борщу і нові технології приготування галушок. Полтава — є маленькою копією Санкт-Петербургу, тож місто може слугувати майданчиком для культурного обміну, який може стартувати прямо у фойє відновленого аеропорту Полтави, де, як мені відомо, гостей зустріне панно з Полтавської битвою. І хоча місцева влада хоче дати новому аеропорту ім’я Мазепи, але думаю, що економічні інтереси взаємовигідної співпраці є поза політикою, а полтавці зможуть відчути комфорт від послуг глобального мережевого авіаперевізника світового рівня. Тепер потрібна тільки політична воля керівництва наших країн, — повідомив Вадим Бергман.

Окрім цього представник компанії додав, що, враховуючи зацікавленість у такій співпраці, «Аерофлот» готовий перейти до продажу квитків в рамках своєї програми «пласких тарифів». Квиток за «пласким тарифом» в економкласі зможе придбати будь-який полтавець, не зважаючи на його політичну позицію. Квиток за таким тарифом дає змогу літати за фіксованою ціною, яка не залежить від дати покупки чи сезону.

Щодо цін, то вони поки що приблизні. Наприклад, рейс до Магадана економ-класом, літаком Boeing 737-300 (із пересадкою в Москві) коштуватиме 26 тис. 803 руб (12 тис. 316 грн). Політ триватиме один день та дві години.

Рейс в Ростов-на-Дону коштуватиме 7 тис. 791 руб. (триватиме 2 години 50 хвилин), а в Санкт-Петербург (з пересадкою у Москві) — 7 тис. 646 руб. (триватиме 9 годин).

Розклад рейсів вже найближчим часом може отримати суттєве оновлення Розклад рейсів вже найближчим часом може отримати суттєве оновлення

Нагадаємо, що 20 грудня, Кабінет міністрів України присвоїв ПОКП «Аеропорт-Полтава» статус міжнародного.

— Вітаємо полтавців… Чекаємо нового потужного гравця на мапі летовищ України, — прокоментував тоді подію міністр.

У грудні перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький анонсував, що перший рейс з відреконструйованого міжнародного ПОКП «Аеропорт-Полтава» відбудеться 2 травня 2018 року. Авіакомпанія YanAir перевезе на курорти Анталії клієнтів туроператора Join Up!

Після реконструкції злітно-посадкової смуги аеропорт зможе приймати середньомагістральні літаки типу Boeing 737 та Airbas A319 або А320.

Довідка. Аеропорт «Полтава» збудований у 50-60-х роках минулого століття. Він має на балансі пасажирський термінал загальною площею близько 5 тис. кв м і проектну пропускну потужність 400 пасажирів на годину. Згідно з умовами тендеру щодо реконструкції терміналу аеропорту, який оголосили у березні, виконавець має розробити сектор обслуговування міжнародних пасажирів з повним забезпеченням обладнання. Аеропорт розраховує пропускати не менше 160 міжнародних та 50 внутрішніх рейсів на добу.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»