Адвокат родини Левченків пояснив, навіщо наклали арешт на майно Наталії Саєнко

Вчора ж Богдан Глядик  повідомив, що родина Левченків подала позов на відшкодування у сумі 300 млн гривень.

За коментарем щодо цього ми звернулися до Дмитра Семехи.  Він підтвердив наявність такого позову і  пояснив, що це звичайна юридична практика. Цитуємо слова адвоката дослівно:

–         Є кримінальне провадження, є стаття 286 частина друга , це ДТП. Вона передбачає кримінальну відповідальність від 3 до 8 років. Це за умови, що ми доведемо її провину. Сім*я потерпілих, як і  будь – які здорового глузду люди, вважають, що якщо людина винна і вчинила таке правопорушення, наслідком якого стала смерть дитини, то вона повинна понести справедливе покарання. Зараз всіма шляхами вона ( Саєнко) ( – ред.) намагається уникнути покарання . Якщо ми це не дозволимо, суд буде призначати покарання в межах статті. А стаття, як я вже сказав, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 3 до 8 років .

Також є альтернативні покарання . Це, зокрема, випробувальний термін та інші. Але, вірогідно, все ж таки, може бути випробувальний термін. Для того, що би суддя могла застосувати випробувальний термін, потрібна низка умов. Зокрема, це визнання своєї провини ( ми бачимо, що немає визнання провини) або відшкодування потерпілим . За такого цивільного позову потерпіла сторона сподівається, що вони не зможуть відшкодувати таку суму, передбачається, що у них немає такої суми  і таким чином, вони не зможуть претендувати на пом*якшуючу обставину.Ось це найголовніше.

Дехто з людей питає – чому така велика сума? Комусь вона, навпаки, видається малою . По – перше,  не можливо оцінити людське життя. Це взагалі не коректна тема. Суть не в цифрі, суть у тому, що для деяких людей покарання матеріальне є також не менш болюче, ніж будь яке інше. Тепер, якщо Саєнко захочеться уникнути відповідальності, то всі будуть оглядатися на цю цифру і не зможуть спілкуватися про якісь банальні цифри.  Ми всі розуміємо, що не призначить суд відшкодування такої суми, буде в безліч разів менше.” – сказав Дмитро Семеха.

Раніше ми розповідали Полтавський суд наклав арешт на майно Саєнко