94 юнаків та дівчат пройшли військову підготовку в таборі «Юний десантник»

З 25 червня по 7 липня близько сотні дітей віком від 12 до 17 років провели у військово-патріотичному таборі «Юний десантник», що в селі Головач. Юнаки відпочивали, оздоровлювались та проходили військово-тактичну підготовку.

У щоденному розпорядку юних полтавців були обов’язкові заняття з рукопашного бою, стройової, саперної, медичної підготовки, орієнтування на місцевості.

Військовий табір безкоштовний. Наставники — учасники АТО і воїни-інтернаціоналісти. Інструктор табору, вчитель Полтавської ЗОШ № 18 Геннадій Павелко, зазначив, що більшість дітей у таборі мають попередню підготовку:

— Переважна більшість — учасники військово-патріотичних клубів Полтави, Бутенок, Чутового та військово-спортивного центру «Воїн». Усі діти, незалежно від рівня підготовки, отримали нові знання та практичні навички із військової підготовки.

Брати Дмитро і Сергій Рисі Брати Дмитро і Сергій Рисі

Серед новачків цієї справи — брати Дмитро і Сергій Рисі. Юнаки вважають справжнім чоловічим обов’язком захищати свою країну. Вони також провели два тижні у військово-патріотичному таборі. 

— Безумовно, тут більш жорсткі умови проживання, ніж у звичайних літніх таборах — тут сувора дисципліна, — розповіли хлопці. — Але ми надзвичайно раді, що мали змогу відпочивати та навчатися саме тут. Ми загартувалися, дізналися, як збирати зброю, як користуватися парашутом та отримали необхідні знання із військових дисциплін. 

Депутат Полтавської міської ради, голова ГО «Учасники бойових дій — воїни-інтернаціоналісти» Шевченківського району Полтави Володимир Корнійчук зазначив, що наступного року планується розширення табору.

Депутат Полтавської міської ради Володимир Корнійчук з вихованцями табору Депутат Полтавської міської ради Володимир Корнійчук з вихованцями табору

— Забігаючи наперед, можемо зазначити, що наступного літа до військово-патріотичного табору ми плануємо залучити більше бажаючих навчитися цієї справи, — зазначив Володимир Корнійчук. — Ми збільшимо тривалість туру до 21 дня або організуємо два по 14 днів.

В останній день табору на плацу всіх дітей, які відзначились за цей час, нагородили грамотами, медалями та подарунками — польовими казанками, саперними лопатами та налобними ліхтарями.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради