5% рентних платежів за добування газу залишатимуться у місцевих бюджетах

Реформа децентралізації передбачає передачу повноважень та коштів на місця. Так, газовидобувні компанії з наступного року залишатимуть у місцевих бюджетах різних рівнів 5% рентних платежів. Ці кошти громади витрачатимуть на свій розвиток. 

У Полтавській області активно йде реформа децентралізації. Вона передбачає створення на місцях кращих умов для розвитку населених пунктів. Тепер вони вступають у прямі бюджетні відносини з державою. А велика кількість податкових надходжень йде їм, минаючи район. Ці кошти ОТГ використовують на розвиток своєї інфраструктури та покращення умов життя у населених пунктах. 

Плюсами об’єднання вже користуються громади Полтавщини, створені у минулі роки. А ті, що чекають на жовтневі вибори, впевнені — зможуть також створити кращі умови життя у своїх населених пунктах завдяки децентралізації. 

Об’єднання громад також передбачає кращий рівень взаємодії з газовидобувними компаніями. Вже зараз вони активно співпрацюють з селами області, де ведуть роботу. В першу чергу, це надання спонсорських коштів та заключення соціальних угод. А з 1 січня вступає у силу так званий закон «Про ренту». Тепер газовидобувні компанії залишатимуть на місцях 5% рентних платежів. Це великі кошти, які йтимуть на розвиток населених пунктів. 

На території Миргородського району зараз працює компанія DTEK. Крім того, місцеві мешканці чекають початку роботи компанії «Східний геологічний союз». Адже кошти, які приноситимуть «газовики» йтимуть на важливі соціальні проекти: ремонт шкіл, проведення водогонів, покращення стану доріг.

Голова Миргородської РДА Юрій Коваленко також впевнений, що з наступного року життя у населених пунктах району покращиться завдяки отриманню рентних платежів.

Юрій Коваленко Юрій Коваленко

— Гроші йтимуть на місця і об’єднані громади матимуть змогу їх використовувати. Хай розвиваються, покращують свою інфраструктуру. Я вважаю це рішення держави тільки позитивним, — наголосив Юрій Коваленко. 

Вже зараз активно йде видобуток газу у Лохвицькому районі. Голова місцевої районної державної адміністрації Володимир Рязанов вважає залишення 5% рентних платежів у громадах позитивним рішення. Але в той самий час його турбує, що громади, де йде видобуток, отримуватимуть кращі умови.

Володимир Рязанов Володимир Рязанов

— Вважаю, що це гарна річ. Громади отримуватимуть більше від того, що газовидобувні компанії ведуть роботи на їх території. Але є певні нюанси. Нафтогазовий комплекс нерівномірно розподілений по усім сільським радам. Є сільські ради, де концентрується видобуток. Тому краще розвиватимуться ті громади, де він ведеться, — розповідає Володимир Рязанов. 

Багаті надра Полтавщини і видобування газу на території області — це великі можливість для розвитку громад. Тим більше, після того, як 5% рентних платежів залишатимуться на місцях. 

Прес-служба Полтавської ОДА