49 талановитих полтавців отримали стипендію міського голови

У Полтаві  традиційно вручили іменні стипендії міського голови для підтримки  талановитої молоді.

У Полтаві зараз у місті налічується  49 таких стипендіатів, повідомили  у Полтавській міській раді.

Так, щомісячно 27 студентів полтавських вишів отримують стипендію міського голови у розмірі 700 гривень.

Право на отримання Стипендії надається студентам-відмінникам денної форми навчання або тим, хто відзначився особливими досягненнями у сфері мистецтва, науки, спорту чи громадській роботі свого закладу.

Кандидатів на отримання Стипендії висувають органи студентського самоврядування, вони погоджуються з адміністрацією навчального закладу.

Стипендія призначається щопівроку — у вересні та березні.

Згідно з Положенням, кількість стипендій у навчальному закладі залежить від кількості студентів денної форми навчання. Три стипендії отримують у технічному університеті, в якому на денній формі навчаються більше 5000 осіб.

По дві стипендії мають педагогічний університет, аграрна академія, університет економіки і торгівлі, медична стоматологічна академія — в них навчається від 2500 до 5000 студентів. Інші вищі навчальні заклади з кількістю студентів денної форми навчання від 200 до 2500 осіб, отримують по одній стипендії.

Іменну стипендію міського голови отримує також голова студентської ради Полтави на період своєї каденції. Щороку, починаючи з 2015, призначається десять річних стипендій міського голови молодим вченим. Щомісячний розмір однієї — 1500 гривень.

Цього року на стипендію міського голови подали заявки 23 спортсмени. Голосуванням Колегія визначила перспективними 12 з них.