49 молодих полтавців отримують іменні стипендії міського голови

Талановиті, амбітні та активні студенти, які отримують Премії міського голови Талановиті, амбітні та активні студенти, які отримують Премії міського голови

Полтава багата на обдарованих юнаків і дівчат, які мають успіхи в науці, мистецтві, спорті. Саме тому в Полтаві існує традиція вручати іменні стипендії міського голови для підтримки юних талантів.

Стипендію найкращим студентам вручають з 2007 року. У 2008 її почали виплачувати найкращим молодим спортсменам, а в 2015 році — молодим ученим. 

Не дивлячись на складну соціально-економічну ситуацію, міська влада працює над пошуком можливості підвищувати розміри премій та збільшувати кількість стипендіатів. Зараз щомісячно 27 студентів полтавських вишів отримують стипендію міського голови у розмірі 700 гривень. Щороку призначається десять річних стипендій в розмірі 1500 гривень молодим ученим. Також 500 гривень на місяць отримують 12 кращих спортсменів Полтави. 

Принципова позиція міського голови Олександра Мамая — створити всі можливості, щоб стимулювати полтавську мододь до занять спортом, до навчання, підтримувати у творчих та наукових пошуках.

Для виплати стипендій кращим студентам полтавських вишів у міському бюджеті виділено кошти в сумі 226 тис 800 грн. З 1 січня 2017 року щомісяця 26 кращих студентів вищих навчальних закладів, та голова Студентської ради Полтави отримує стипендію міського голови у розмірі 700 гривень. Для порівняння, у 2007 її розмір становив 250 грн щомісячно, з березня 2008 року — 400 грн, а з березня 2015 року — 500 грн. Рішення про збільшення стипендії до 700 гривень прийняли на березневій сесії міськради.

Молоді науковці під час зустрічі Молоді науковці під час зустрічі

Право на отримання Стипендії надається студентам-відмінникам денної форми навчання або тим, хто відзначився особливими досягненнями у сфері мистецтва, науки, спорту чи громадській роботі свого закладу. Кандидатів на отримання Стипендії висувають органи студентського самоврядування, вони погоджуються з адміністрацією навчального закладу. Стипендія призначається щопівроку — у вересні та березні. 

Згідно з Положенням, кількість стипендій у навчальному закладі залежить від кількості студентів денної форми навчання. Три стипендії отримують у технічному університеті, в якому на денній формі навчаються більше 5000 осіб. По дві стипендії мають педагогічний університет, аграрна академія, університет економіки і торгівлі, медична стоматологічна академія — в них навчається від 2500 до 5000 студентів.

Інші вищі навчальні заклади з кількістю студентів денної форми навчання від 200 до 2500 осіб, отримують по одній стипендії. Іменну стипендію міського голови отримує також голова студентської ради Полтави на період своєї каденції.

Щороку, починаючи з 2015, призначається десять річних стипендій міського голови молодим вченим. Щомісячний розмір однієї — 1500 гривень. 

— У нашому місті живуть і молоді люди, які здійснюють перспективні наукові дослідження в галузі природничих, технічних, гуманітарних, суспільних наук, активні в громадській діяльності. Завдання міської влади — всіляко підтримувати молодих учених, — говорить Олександр Мамай. — За ними — визначні відкриття і велике майбутнє. 

На здобуття стипендій можуть висуватися наукові та інженерно-технічні працівники, аспіранти й докторанти стаціонарної форми навчання. Вони повинні мати опубліковані наукові праці, значний дослідницький доробок та займатися громадською діяльністю. Стипендії призначаються на конкурсних засадах, однак одній особі вона призначається не більше одного разу на три роки.

Висунення претендентів на здобуття стипендії здійснюється за поданням керівника закладу за місцем їхньої основної роботи або навчання. А також за наявності письмових рекомендацій не менше двох учених, які мають науковий ступінь, особисто обізнаних з науковими досягненнями й здібностями молодого вченого. 

Олександр Хижняк, майстр спорту міжнародного класу з боксу, чемпіон Європи серед чоловіків до 22 років, член основного складу національної збірної команди України з боксуОлександр Хижняк, майстр спорту міжнародного класу з боксу, чемпіон Європи серед чоловіків до 22 років, член основного складу національної збірної команди України з боксу

Олександра Білоус, майстр спорту України з хокею на траві, член основного складу національної збірної України, неодноразова учасниця чемпіонатів Європи (по центру у жовтій формі) Олександра Білоус, майстр спорту України з хокею на траві, член основного складу національної збірної України, неодноразова учасниця чемпіонатів Європи (по центру у жовтій формі)

Річну стипендію кращим спортсменам вперше призначили дев’ять років тому. З того часу в Полтаві визначаються кращі з юних спортсменів, які отримують грошову винагороду за свої досягнення у різних видах спорту. Початковий розмір стипендії становив 400 гривень на місяць.

— Щорічно кількість тих, хто заслуговує на винагороду зростає. У 2015 році кількість спортсменів-стипендіатів збільшено з 7 до 12. Тоді збільшили виплату з 400 до 500 грн на місяць. Уже з цього року розмір стипендій становить 700 грн на місяць. Винагороду за свої спортивні досягнення отримують 12 осіб, — розповів міський голова.

На отримання стипендії можуть бути претендувати полтавські спортсмени віком до 23 років. Серед основних вимог — включення до списку спортсменів кандидатів, резерву чи основного складу національної збірної команди України чи збірної команди Полтавської області з Олімпійських видів спорту. А також високі спортивні результати — призові місця та участь в офіційних міжнародних і всеукраїнських змаганнях.

Цього року на стипендію міського голови подали заявки 23 спортсмени. Голосуванням Колегія визначила перспективними 12 з них.

— Усі успіхи — результат таланту і наполегливої праці спортсменів. Також значну роль грають тренери, активісти спорту, спортивна громадськість. Завдання міської влади — всебічно підтримувати талановитих спортсменів і зміцнювати матеріально-технічну базу спортивних закладів міста. Адже найкраща інвестиція в державу — вклад у молодь, — упевнений Олександр Мамай.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради