30 АТОвців, які патрулюють Полтаву, за 4 місяці освоїли 1,7 млн гривень з бюджету

Керівник ГО «ВС УАТО БДММ» Володимир Голованюк на сесії міськради у червні Керівник ГО «ВС УАТО БДММ» Володимир Голованюк на сесії міськради у червні

Міська влада у 2018 році планує виділити 3 млн грн ГО «Всеукраїнська спілка учасників АТО, бойових дій та миротворчих місій», яка виконує функцію муніципальної поліції в місті

Уже завтра, 22 грудня, депутати Полтавської міської ради мають прийняти бюджет на 2018 рік. Перед сесією керівники різних управлінь при міськвиконкомі звітуються перед депутатами, щоби переконати їх в необхідності розподілити бюджетні кошти на ті чи інші потреби.

Вчора на бюджетній депутатській комісії заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Ольга Борисенко доповіла по міській соціальні програмі «Турбота», на яку у 2018 році планується виділити 90 млн грн. Згідно із програмою, планується виділити 3 млн грн для ГО «Всеукраїнська спілка учасників АТО, бойових дій та миротворчих місій». Нагадаємо про діяльність цієї організації.

Засідання бюджетної комісії Засідання бюджетної комісії

Громадська організація зареєстрована у 2015 році. До неї входять учасники АТО. Члени організації особисто приходили до Олександра Мамая і просили про допомогу. 16 червня Полтавська міськрада ухвалила рішення про виділення ГО «Всеукраїнська спілка учасників АТО, бойових дій та миротворчих місій» 3 млн грн. Організація взяла на себе обов’язок допомагати правоохоронцям у забезпеченні правопорядку у місті. Таким чином, у нашому місті було створено муніципальну поліцію.

За 4 місяці діяльності організація встигла освоїти 1,7 млн грн. На оплату праці пішов 1 млн грн, решта — на оренду приміщення, формений одяг, спецзасоби, техніку та інше. У деяких депутатів такі витрати викликали запитання.

Керівник ГО Володимир Голованюк, розповів, що охороною міста займаються 30 учасників АТО. Вони уклали меморандум з начальником поліції Полтави Олександром Терелою і охоронною фірмою «Явір-2000».

Володимир Голованюк Володимир Голованюк

Розклад роботи муніципальної охоронців ГО наступний:

  • 3 чоловіка патрулює Алею Героїв на Центральному кладовищі Полтави — один вдень, двоє вночі;
  • 5 чоловік разом з охоронцям «Явору» на автомобілі їздять містом. Вночі 2-3 рази об’їжджають меморіальні дошки загиблим в АТО;
  • 2 чоловіка охороняють пам’ятник Івану Мазепі;
  • 3 чоловіка працює разом з поліцією, коли у них не вистачає людей.

Так одна зміна працює добу, два дні відпочиває дома.

Крім цього, АТОвці з цієї ГО охороняють громадський порядок під час сесій міськради, тому деякі депутати називають їх особистою охороною Олександра Мамая.

Депутат міськради Юліан Матвійчук говорить, що насправді в ГО охороною займається не 30, а 10 чоловік.

Слід відзначити, що АТОвці із цієї ГО отримують зарплату готівкою. Судячи з даних веб-порталу використання публічних коштів «Є-data», «Всеукраїнська спілка учасників АТО, бойових дій та миротворчих місій» через Держказначейство видає готівку згідно з пред’явленими чеками. Виходить, що порахувати, чи дійсно в ГО працює 30 чоловік, чи вони просто там значаться, неможливо.

Олександр Шамота та Юліан Матвійчук Олександр Шамота та Юліан Матвійчук

22 грудня, на сесії, депутати мають проголосувати за виділення ГО «Всеукраїнська спілка учасників АТО, бойових дій та миротворчих місій» на 2018 рік 3 млн грн. Чи є результат роботи ГО, можуть оцінити полтавці. Можна згадати, що вже за їхньої діяльності у центрі Полтави були вчинені хуліганства та крадіжки:

Для порівняння, у бюджеті Полтави на 2018 рік на закупку інсуліну для діабетиків закладено 3,5 млн грн. Щоб повністю покрити потреби інсуліну у Полтаві потрібно 17 млн. Місто в медицині не хоче витрачати зайвого, тому чекає субвенцій з області, і якщо буде затримка, діабетики куплятимуть життєво необхідний препарат власним коштом.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»