25 березня полтавці планують «соляний вояж» до Соледару

Невтомні шукачі мандрів з туристичного клубу InGreen розпочинають весняний мандрівний сезон. Низка турів відкриється оновленим маршрутом до Свято-Успенської Святогірської лаври та соляних шахт Соледару.

Це перша «соляна поїздка» полтавців після чотирирічної перерви через нестабільну ситуацію на сході країни. В рамках одноденної поїздки учасники також планують підкорити найвищу точку Харківщини — гору Кременець. Три мега-круті екскурсії, що зазвичай займають більше доби, InGreen здійснить за один день!

Дивовижна архітектура та мальовнича природа Святогірської лаври

Прекрасне місце для релаксації та духовного очищення. Чарівне та загадкове містечко Святогірськ, що розкинулося на березі Сіверського Дінця, вражає не лише кліматичними курортами та пейзажами достойними National Geographic, а й розкішною архітектурою. Головна святиня міста — Свято-Успенська Святогірська лавра — розташована близько до неба й далеко від землі, адже частина комплексу побудована на справжній крейдяній скелі.

Чарівна сіль Соледару

Соляні шахти Соледару — найстаріше українське підприємство з видобутку солі. Більш ніж вікова експлуатація родовища кам’яної солі помітно вплинула на систему підземних коридорів та камер. Сховані під містом Соледар соляні поля знаходяться на дев’яти рівнях та сягають у глибину до 350 метрів! У велетенському соляному залі під кодовою назвою «Камера 41-бис» організовуються концерти, виставки, конференції та спортивні змагання. Відвідувачі шахти мають ексклюзивну можливість прогулятися дивовижними лабіринтами соляного царства, побачити чарівні соляні скульптури, походити по дну древнього світового океану та оздоровитися цілющим соляним повітрям.

Кременець-гора — місце таємниць та легенд

Кременець — це не лише історичне ядро міста Ізюм, це ще й найвища точка Харківщини. Її висота — 218 метрів над рівнем моря. В 14 столітті тут було татарське укріплення — «кермен». Три сотні років потому на горі базувалися дозори Московського царства. Неподалік вершини знаходиться головна візитівка місцевості — міфічні кам’яні баби. Якщо вірити легендам — це люди, тисячі років тому перетворені розгніваним сонцем на камінь. Без сумнівів, гора Кременець та місто Ізюм має чим вразити допитливих та вибагливих мандрівників.

Туристичний клуб InGreen — флагман поїздок до Соледару з Полтави. Вперше учасники клубу відвідали соляні шахти у 2012 році. Згодом організатори удосконалили маршрут та додали до нього екскурсії у Святогірську Лавру та місто Ізюм. Новий маршрут апробували у березні 2013 року. Приєднуйтесь до ідеально спланованої мандрівки, щоб побачити дивовижні місця Донеччини та Харківщини! Тур, що включає в себе три дивовижні екскурсії, заплановано на 25 березня. Охочі приєднатися до поїздки все ще мають можливість подати заявку на участь у турі. Заявки приймаються до 19 березня на сайті організатора.

Глаша ЗЕЛЕНА