24 квітня – 100 років геноциду вірменського народу

24 квітня світ згадує трагічні дні та місяці однієї із найжахливіших подій в сучасній історії.

Рівно 100 років тому розпочався геноцид вірменського народу в Османській імперії, який призвів до загибелі більш ніж двох мільйонів вірмен і ще більше людей були вимушені полишити свої домівки шукаючи порятунку.

Колектив ГО «Громадського об’єднання Полтава» з болем у душі віддає шану братньому вірменському народу. Ми щиро віримо і сподіваємось на те, що смерті безвинних вірмен у 1915 році, українців у 1932-1933 роках, євреїв за часів Другої світової стануть уроком прийдешнім поколінням і не дозволять жахливим подіям повторитися знову.

Ми низько вклоняємось українському герою, хороброму сину Вірменії Сергію Нігояну, який, нажаль, через стільки років став ще однією жертвою кривавої влади. Не зважаючи на офіційну позицію Єревану щодо територіальної цілісності України, ми віримо, що більшість вірмен підтримує нашу боротьбу проти агресора і разом з усім світом молиться про мир в усьому світі.

31

Мапа країн, які офіційно визнали різню вірмен геноцидом. Світло-зеленим позначені країни, в яких геноцид визнано на рівні окремих регіонів.

Суверенні країни, що офіційно визнали вірменський геноцид:

Аргентина (2 закони та 3 резолюції),  Бельгія,  Ватикан,  Венесуела,  Вірменія,  Греція,  Італія,  Канада (1996, 2002, 2004),  Кіпр,  Литва,  Ліван,  Нідерланди,  Німеччина,  Польща,  Росія,  Словаччина,  Уругвай (1965, 2004),  Франція(Парламентський акт 2001 року),  Чилі,  Швейцарія,  Швеція

Регіони та провінції, що визнали Геноцид вірмен:

Квебек, Канада: спершу в 2001 провінція Квебек незалежно від свого федерального уряду, а потім і, власне, уряд Канади у 2004 році визнали Вірменський геноцид.
Країна Басків, Іспанія та  Каталонія, Іспанія: парламенти двох регіонів визнали Геноцид вірмен.
АР Крим, Україна: Верховна Рада АРК визнала Вірменський геноцид.
Новий Південний Уельс, Австралія: в 2007 Парламент штату Нового Південного Уельсу прийняв акт засудження геноциду та запропонував Федеральному урядові Австралії зробити те ж.
Південна Австралія, Австралія: у березні 2009 Парламент Південної Австралії прийняв подібний акт.
Північна Ірландія
США: 43 з 50 штатів США визнали Геноцид вірмен.
Уельс
Шотландія