#1_вересня: День знань в умовах карантину

Саме у перший день осені – відзначаємо свято Першого дзвоника! Саме він кличе дітей на перший шкільний урок! Цей день, безперечно, хвилюючий для учнів, їхніх батьків та вчителів. Для найменших – це путівка у країну знань, хтось став на сходинку вище, перейшовши до старшого класу, а для когось – це останній перший дзвоник, адже через рік – випускний. Тому водночас цей день радісний, хвилюючий та тривожний.

першокласники

Проте цьогоріч, в умовах карантинних обмежень, на жаль, традиційного святкування Першого дзвоника не буде. Для учнів 1 класів на подвір’ї школи проведуть так звану посвяту в першокласники.

Цього року директори шкіл сформували навчальний процес, графіки переміщення дітей у навчальному закладі та розклади уроків, дотримуючись усіх рекомендацій МОЗ.

Полтавська гімназія № 21

Якими будуть нові умови навчання, розповіла директорка гімназії № 21 НаталіяТараненко:

– Навчальний рік почався в особливих умовах. Сьогодні немає традиційної лінійки, але є зустріч учителів з учнями. Є перший урок, присвячений правилам поведінки у школі під час карантину. Проте, для першого класу буде маленьке свято – так звана посвята в першокласники. Це невеликий захід з дотриманням соціальної дистанції та усіх протиепідемічних вимог лише для батьків та учнів перших класів.

першокласникипершокласники

За словами директорки гімназії, у навчальному закладі чітко дотримуються вимог Міністерства охорони здоровя та Міністерства освіти і науки України. Напередодні вересня був розроблений план протиепідемічних заходів із певними правилами, якими будуть керуватися.

– По-перше, ми відкрили для учнів два входи до школи. По-друге, ми розробили відповідний графік з часовим інтервалом, відповідно до якого, діти будуть заходити до школи. Для безпеки дітей, ми відокремили учнів початкової школи від старшої. На вході розміщені столики із антисептиками та правилами користування ним. Також на вході будуть проводити температурний скринінг. Вчителі, своєю чергою, будуть проводити візуальний огляд дітей на наявність ознак респіраторних захворювань. Якщо температура дитини перевищуватиме позначку 37,2 – то вона до уроків не допускатиметься. Сподіваюся, що ми спільно з батьками та педагогічним колективом зробимо усе для того, щоб навчання дітей було безпечним та комфортним, – зауважила Наталія Тараненко.

полтавська школаполтавська школа

Уроки будуть проводитися для кожного класу в окремому кабінеті. За можливості заняття будуть проводити на свіжому повітрі. Батьки проводжають та зустрічають дітей лише на подвірї школи.

Загалом, цього року до першого класу пішли близько 3400 учнів.

Міська влада заздалегідь забезпечила усі навчальні заклади Полтави необхідними засобами гігієни: у кожній школі є безконтактні термометри, антисептики та хлоровмістні засоби для дезінфекції.

Крім цього, з міського бюджету батьки кожного першокласника отримали соціальну допомогу на суму 500 грн.