180-квартирний будинок на вул. Марії Башкірцевої з вересня 2016 року не можуть ввести в експлуатацію

Будинок на вул. Марії Башкірцевої, 31 Будинок на вул. Марії Башкірцевої, 31

Поки що власники 180 квартир не можуть жити у вже збудованому 10-поверховому будинку

До «Полтавщини» звернулося більше 30 полтавців, які купили квартири у десятиповерховому будинку на вул. Марії Башкірцевої, 31. Вони з осені минулого року чекають на право жити у власних оселях, за які заплатили кошти.

— На сьогоднішній день ми мали б стати щасливими власниками нових квартир у затишному мікрорайоні Браїлки по вул. Марії Башкірцевої, 31. Ми стали інвесторами будівництва, яке здійснював підрядник, що побудував уже не один будинок у Полтаві — ДБК. Замовником будівництва стало місто, тобто управління капітального будівництва Полтавського міськвиконкому. І мали ми всі шанси отримати ключі та документи у вересні 2016 року, як це і прописано в укладеному з нами договорі. Але і до сьогоднішнього дня ми залишаємося лише інвесторами, а не власниками. При тому, що будинок готовий, а начальник УКБ Володимир Годня навіть пішов на порушення закону і роздав ключі до квартир ще не зданого будинку для виконання ремонтних робіт. Останнім часом вже стало звичним те, що ми приходимо по запису до Годні на прийом, але не можемо знайти його на робочому місці. Також зверталися в різні органи, отримували відписки, але жодного результату так і не маємо. Маємо тільки надію на Вашу допомогу в оприлюдненні цієї ситуації, а також на допомогу у з’ясування реальних причин ситуації, що склалася. Бо ми з кожним днем втрачаємо надію отримати у власність оплачені нами квартири.

Під зверненням — підпис 31 інвестора. Як повідомив один із них — Віталій Нех, згаданий у зверненні Володимир Годня пояснив ситуацію тим, що ДАБІ ще до будівництва отримало декларацію на будівництво об’єкту 3 категорії складності, але з часом ДАБІ перекваліфікувало будинок на 4 категорію складності. 29 червня управління капбудівництва направило нову декларацію, але дозволу (фактично на введення будинку в експлуатацію) так і не надходило.

Тому й досі 180-квартирний будинок на 3 під’їзди стоїть пусткою.

Довідково. У квітні 2015 роцу «Полтавський ДБК», співзасновиками якого є Віктор Яковенко, Володимир Левцун, Віктор Думанов та Василь Шишкін, переміг у тендері щодо будівництва десятиповерхівки на вул. Марії Башкірцевої, 31. Вартість пропозиції становила 49,9 млн грн. У лютому 2017 року УКБ, використавши переговорну процедуру, уклало з «Домобудівельним комбінатом» додатковий договір на 5,5 млн грн. За новим договором роботи з реконструкції каналізаційної насосної станції, озелененням території та будівництва спортивного майданчика мали закінчитися у червні 2017 року.

Нагадаємо, у 2015 році подібна ситуація склалася із будинком на вул. Героїв Сталінграду, 8а, але наразі він вже зданий в експлуатацію.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»