16 ОТГ Полтавщини отримали у власність землі

Ще 16 ОТГ Полтавщини отримали у власність земліЩе 16 ОТГ Полтавщини отримали у власність землі

Сьогодні передали землі сільськогосподарського призначення з державної власності у комунальну шістнадцятьом об’єднаним територіальним громадам Полтавщини.

У заході взяли участь голова Полтавської ОДА Валерій Головко, начальник ГУ Держгеокадастру в Полтавській області Вадим Чувпило й голови ОТГ області.

— Разом із ГУ Держгеокадастру в Полтавській області плануємо зробити повний реєстр земель, аби оцінити, законно чи ні ними користуються. Адже від цього напряму залежить наповнення бюджетів ОТГ податками. А це — можливість реалізовувати нові проекти та ініціативи на місцях, — зазначив Валерій Головко.

Валерій Головко Валерій Головко

Це вже третій етап передачі земель на Полтавщині. Перший відбувся у лютому — передали землі трьом першим ОТГ і розпочали широкомасштабні роботи з інвентаризації земель. У червні ділянки отримали ще чотирнадцять громад Полтавщини.

— На виконання ініціативи Уряду ми в черговий раз доводимо, що такий серйозний ресурс, як земельний, може перейти до громад. І громада зможе розпоряджатися землями на власний розсуд, — прокоментував Вадим Чувпило.

Вадим Чувпило Вадим Чувпило

Основне джерело наповнення бюджету — здача землі в оренду. А отже, більше ділянок — більше коштів на розвиток і процвітання громади!

— Нарешті ми зможемо раціонально використовувати землі й за межами населених пунктів. Матимемо право надавати їх в оренду під товарне виробництво, фермерське господарство, сінокосіння, пасовище тощо, — голова Мачухівської сільської об’єднаної територіальної громади Валерій Білокінь.

Валерій Білокінь Валерій Білокінь

Впровадження механізму передачі земель у користування громад — ініціатива Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, нагадав очільник області та привітав голів ОТГ з отриманням величезного ресурсу.

— Розпоряджайтеся землями грамотно: наповнюйте бюджети й слідкуйте за якістю. Адже земля — субстанція на покоління. Ми повинні зберегти родючість наших земель, аби передати їх нащадкам, — наголосив Валерій Головко.

Це вже третій етап передачі земель на Полтавщині Це вже третій етап передачі земель на Полтавщині

Повну передачу земель планують здійснити до кінця року. Їх отримають зареєстровані на 1 січня цього року і включені до плану-графіку 39 об’єднаних громад області.

Прес-служба Полтавської ОДА