12 співробітників Української антарктичної станції стали донорами кісткового мозку

10:00, Сьогодні

Надійне джерело

12 співробітників Української антарктичної станції стали донорами кісткового мозку

В Міністерстві охорони здоров’я України прагнуть популяризувати донорство кісткового мозку. Трансплантація кісткового мозку – чи єдиний порятунок для онкохворих. В Україні не проводять операцію від неродинного донора, яка є найпопулярніших видів лікування у світі. Через це українські пацієнти змушені збирати мільйони гривень, щоб отримати допомогу за кордоном. В МОЗ активно розглядають варіанти, як популяризувати донорство в Україні.

16-го квітня відбулася надзвичайно цікава подія за участі представників Національного антарктичного центру України та Українського реєстру донорів кісткового мозку.

Учасники 25-ої та 26-ої Української антарктичної експедицій на станції «Академік Вернадський» в Антарктиді приєднались до Українського реєстру донорів кісткового мозку. Зразки 12-ти полярників та полярниць передали для генетичного типування до Українського реєстру донорів кісткового мозку.

Передав керівник Національного антарктичного наукового центру України Євген Дикий, оскільки ще не всі учасники повернулися до Києва. Під час зустрічі представники Українського реєстру Роман та Юлія Куць також повідомили, що до України вже увосьме прибули гемопоетичні стовбурові клітини для допомоги пацієнтам Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ». Цього разу донорами стали громадяни Німеччини та Польщі, де дуже розвинена «культура донорства».

Бажаєш отримувати найактуальніші новини Полтави у месенджер? Підписуйся на наш Telegram