11-річний полтавець з вадами зору, якого виховує бабуся, переміг на міжнародних музичних фестивалях в Болгарії

Тимофій Єлісєєв з бабусею Лідією Тимофій Єлісєєв з бабусею Лідією | Фото Анастасії Недогорської

11-річний Тимофій Єлісєєв здобув три перемоги у конкурсах в Болгарії: «Зоряні мости» та «Зірки 21 століття»

На початку липня в місті Кітен, що у Болгарії, відбулося два міжнародні дитячі конкурси — «Зоряні мости» та «Зірки 21 століття». 11-річний полтавець Тимофій поповнив свою колекцію відзнак трьома дипломами з цих конкурсів. Він посів два перших місця за гру на баяні та друге місце за естрадний вокал.

— Все почалося, коли Тимофій пішов у другий клас. У жовтні він виявив бажання вчитися грати на баяні, щоб виступати у цирку з баяном, стоячи на голові. Коли прийшли до музичної школи, то групи вже були набрані і місць не було. Вчителька Людмила Миколаївна його прослухала і сказала, що у нього є всі дані, але немає місць, — згадує бабуся Тимофія — Лідія Єлісєєва. — Далі, перед новим роком, звільнилось одне місце у музичній школі № 2 і ми подали документи. Тоді на запитання, яка у Тимофія дитяча мрія, він відповідав, що хоче, щоб його побачили скрізь — у Полтаві, Україні і закордоном. Можна сказати, що ця мрія вже здійснилась.

Нагороди Тимофія

Тимофій грає на баяні 4 роки. Його кімнату прикрашає 35 відзнак — дипломи, подяки, грамоти, медалі. Він полюбляє розучувати та виконувати нові твори та пісні — «Ласпелат», «Менует», «Ой, лопнув обруч», «Катюша». На заняття музикою витрачає годину-півтори щодня. Але перед конкурсом протягом всього червня у Тимофія канікул не було — він готувався до виступу. Зараз хоче навчитися грати п’єсу «До Елізи» Людвіга ван Бетховена. А ще, у маленького віртуоза є нова мрія — він хоче навчитися грати на акордеоні.

Талановитим хлопчиком опікується бабуся, матір він втратив у 1,5 роки в автомобільній катастрофі, а з батьком майже не спілкується. На жаль, це не одна прикрість у житті Тимофія — він має інвалідність по зору. У півтора роки хлопчик втратив око. За весь час йому зробили шість операцій. Останню операцію хлопчик пережив на початку цього року.

Попри складну долю, хлопчик йде до своїх мрій. Окрім гри на баяні, Тимофій ще й співає. Вокалом займається самостійно. Любить виконувати різні пісні та сам собі акомпанує. Але і це ще не всі захоплення талановитого полтавця.

11-річний Тимофій Єлісєєв з баяном на гіроскутеріВправний Тимофій Єлісєєв з баяном на гіроскутері

— Ще одне моє хобі — це цирк. Я займаюся повітряною гімнастикою. На фестивалі для дітей з обмеженими можливостями отримав нагороду — кубок і диплом переможця. Зараз, на жаль, у цирковій студії не займаюся через чергову операцію на оці, яку зробили у лютому. Тренувань не вистачає, хочеться більше займатися, — розповідає Тимофій Єлісєєв.

Подолати хвилювання перед усіма виступами хлопчику допомагають молитва «Отче наш» та обов’язкова присутність бабусі за кулісами.

Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»