11. Правила безпеки в публічних місцях

Поява натовпу можливо в місцях масового скупчення людей. Як правило, це відбувається на святах, концертах, гуляннях, у стадіонів після закінчення спортивних матчів.

Поки тисячі людей дотримуються встановлений порядок поведінки або рухаються рівномірно по відведених маршрутами, ситуація безпечна. Але у разі виникнення будь-то інциденту або перешкоди на шляху, натовп перетворюється на джерело підвищеної небезпеки для здоров’я і життя людини. Зупинити збуджених людей або керувати їхніми діями дуже важко. Іноді це практично неможливо.

На думку психологів, натовп – одне з найбільш небезпечних явищ міського життя. Що характерно, воно не враховує інтереси окремих людей, в тому числі збереження їхнього життя.

Велике скупчення народу знеособлює. Людина веде себе, як усі. І протистояти впливу натовпу складно. Парадокс у тому, що нормальні законослухняні люди в натовпі можуть вести себе агресивно і руйнівно, абсолютно не контролюючи свої дії і вчинки. Адже натовп породжує в людині відчуття безкарності. А це загрожує тим, що далеко не найкращі, приховані пороки людини вихлюпуються назовні, представляючи небезпеку для оточуючих.

Щоб уникнути можливих неприємностей, кожному необхідно знати
основні правила поведінки в місцях великого скупчення людей:

  • Опинившись у місці проведення масового культурно-видовищного або спортивного заходу, не прагнете потрапити в найбільш щільне скупчення людей на обмеженому просторі. Пам’ятайте, ніяке видовище не компенсує можливі незручності, травми, здавлювання у натовпі.
  • Якщо вам доведеться зіткнутися з тіснотою проходів у місці проведення масового видовища, порушенням правил пожежної безпеки та громадського порядку, правильна дія при цьому – залишити цей захід.
  • Заздалегідь вивчіть шляхи можливої евакуації при відвідуванні місця передбачуваного скупчення людей. Це у ваших інтересах. При цьому не залишайте без уваги паркани, сходи, двори, вікна, запасні виходи і маршрути.

 

Ознайомитись з методичними матеріалами та скачати методичку можна за посиланням 11 Правила безпеки в публічних місцях