08. Сімейний план

Що ж робити при близькій загрозі АТО? Скласти план, спакувати необхідні речі і … хай воно стоїть і не знадобиться.

СІМЕЙНИЙ ПЛАН ДІЙ ПРИ НАДЗВИЧАЙНИХ ОБСТАВИНАХ

У кожній сім’ї потрібно розробити план дій під час надзвичайних обставин. У всіх членів сім’ї повинні бути номери телефонів, адреси електронної пошти один одного для термінового зв’язку. Ці ж номери телефонів та адреси мають бути і у вчителів школи, де вчаться ваші діти, на роботі, у ваших родичів та близьких знайомих і т.п.

Крім того, необхідно домовитися про те, кому саме телефонувати в екстреній ситуації. Краще всього вибрати родича, який проживає в іншій частині міста, тому що при теракті або іншій надзвичайній ситуації часто погіршується зв’язок, внаслідок чого додзвонитися один до одного неможливо.

Обраному родичу, що живе в іншому районі міста, у разі лиха потрібно повідомити інформацію про те, де ви знаходитеся, чи все з вами в порядку. Він передасть це іншим членам вашої сім’ї. Також необхідно призначити місце зустрічі, де ви зможете зібратися з членами вашої сім’ї в екстреній ситуації. У разі евакуації обов’язково візьміть з собою ваш набір предметів першої необхідності та документи.

Поради  щодо перебування у найпростіших захисних спорудах (підвали, погреба, овочесховища, тощо)

Населення укривається у захисних спорудах за сигналами цивільного захисту. В разі їх відсутності по потребі.

Заходити до укриттів потрібно організовано, швидко і без паніки.

Літніх і хворих необхідно влаштувати ближче до вентиляційних труб.

У сховище (укриття) потрібно приходити зі своїми засобами індивідуального захисту органів дихання, продуктами харчування і документами.  Не дозволяється приносити з собою речі громіздкі, з сильним запахом, легкозаймисті, приводити тварин. У сховищі забороняється ходити без потреби, шуміти, курити, виходити назовні без дозволу старшого. Всі у сховищі зобов’язані виконувати розпорядження старшого по сховищу, надавати посильну допомогу хворим, інвалідам.

Для укриття населення сховища повинні готуватись завчасно. Створюється запас води, медикаментів, продуктів харчування.

Перевіряється наявність вентиляції.

Завчасно повідомляються близькі, рідні, знайомі про можливість перебування в тому чи іншому сховищі (підвал в сусідів, овочесховище школи, тощо).

Ознайомитись з методичними матеріалами та скачати методичку можна за посиланням 08 Сімейний план