06. ДІЇ ПРИ ОТРИМАННІ ЗАГРОЗИ ЛИСТОМ

Сучасне суспільство вимагає високу швидкість комунікацій та реакцій: на зміну стаціонарним телефонам прийшли пейджери, пейджери пішли у забуття з появою мобільних телефонів. Але серед нас є люди, о читають паперові газети й журнали, користуються стаціонарним телефоном чи дротовим радіо. Зрештою, комунікація та отримання інформації важливіші за спосіб, за допомогою якого це зроблено.

От і сьогоднішня тема від ГО “Громадське об’єднання Полтава” є на перший погляд застарілою – Загроза терористичного акту в письмовому вигляді. Бо якщо ми отримаємо паперового, а не електронного листа, то в першу чергу здивуємось – хто це? в другу – чому це? і лише потім перевіримо вміст листа.

Загрози в письмовій формі можуть надійти в організацію як по поштовому каналу, так і в результаті виявлення різних анонімних матеріалів (записок, надписів, інформації, записаної на дискеті та інші.).

При отриманні анонімного матеріалу, який містить загрозу терористичного характеру, поводьтесь з ним максимально обережно, приберіть його в чистий щільно закритий поліетиленовий пакет та покладіть його в окрему жорстку папку.

Постарайтеся не залишити на ньому відбитків своїх пальців.

Якщо документ надійшов у конверті, його слід відкривати тільки з лівої або правої сторони, обережно обрізавши край ножицями.

Зберігайте все: сам документ з текстом, конверт та упаковку, нічого не викидайте.

Не поширюйте коло осіб, ознайомлених із змістом документу.

Анонімні матеріали відправте в правоохоронні органи з супровідним листом, в якому повинні бути вказані конкретні признаки анонімних матеріалів (вид, кількість, яким чином та на чому виповнені, з яких слів починається та якими закінчується текст, наявність підпису та інше), а також обставини, які зв’язані з їх розповсюдженням, виявленням або отриманням.

Анонімні матеріали не повинні зшиватися, склеюватися, на них не дозволяється робити підписи, підкреслювати або обводити окремі місця в тексті, писати резолюції та вказівки, також забороняється їх м’яти та згортати.

Реєстраційний штамп проставляється тільки на супроводжувальних листах організації та заявах громадян, які передали анонімні матеріали в інстанції.

 

Ознайомитись з методичними матеріалами та скачати методичку можна за посиланням 06 ДІЇ ПРИ ОТРИМАННІ ЗАГРОЗИ ЛИСТОМ