0532.ua та КВУ розпочали прес-сніданки щодо ходу судової реформи у Полтаві

І вже дізналися – як полтавські судді проходять кваліфікаційну комісію, чому у багатьох судах не стало кому судити і що із засідань тепер транслюють на Ютубі

4 липня «0532.ua» розпочав серію прес-сніданків, організованих спільно із координатором ВГО «Комітет виборців України» у Полтавській області Євгеном Янкевичем. Гостею дебютного прес-сніданку стала прес-секретар Апеляційного суду Полтавської області Олена Швидка. Задати свої питання щодо ходу судової реформи у Полтаві прийшли представники шістьох ЗМІ – переважно, регіональних телеканалів та Інтернет-видань.

Олена Швидка розповіла, що три роки працює прес-секретарем Апеляційного суду Полтавської області. Зауважила, що впродовж останнього часу судова система в Україні суттєво змінилася, зокрема, стала значно більш відкритою. Наприклад, у цьому році суду у Київській та Донецьких областях розпочали приймати документи – позови, скарги, апеляції тощо – у електронному вигляді. Пізніші така практика дійде і до інших судів.

Також зараз і у Апеляційному суді Полтавської області практикують відео-трансляції засідань на канал Судової влади України у Ютуб. Проведення такої трансляції можливе за клопотанням однієї зі сторін у справі, або за рішенням судді.

Розповіла Олена Швидка і про зміни у структурі судів області. Зокрема, про те, що із 31 місцевого суду залишаться лише 12. Вже зараз у деяких районах області немає суддів – після масових відставок у 2016-му році судді відсутні у Семенівці, Карлівці та Лохвиці.

Після виступу гості прес-сніданку журналісти задали Олені Швидкій запитання. Найбільше цікавилисяпроходженням суддями кваліфікаційної комісії. Як пояснила прес-секретар, 80 відсотків суддів Апеляційного суду вже пройшли через цю комісію.

Таких суддів, які не змогли б пройти комісію, поки що немає, – констатувала Олена Швидка.

Всього у Апеляційному суді Полтавської області працюють 29 суддів. За штатом має бути на десять більше.

Прес-сніданки щодо судової реформи в Україні будуть регулярними. Наступним гостем «0532.ua» буде представник Полтавського окружного адміністративного суду.