Як Полтава відзначала День перемоги над нацизмом

О восьмій ранку 9-го травня біля Монументу Солтатської Слави у Полтаві – лише кілька організаторів. У підніжжя пам’ятника стоїть вінок зі штучних квітів.

До речі, на щитові, який тримає воїн, зображений не лише герб Радянського Союзу, але й фрагмент полтавського Монументу Слави, або, як його простіше називають у народі, “орла”.

На площі перед Монументом по одному та групами починаються з’являтися полтавці, які несуть традиційні для 9 травня квіти – тюльпани та гвоздики. Частина квітів вже лежать біля обеліску неподалік від непрацюючого “вічного вогню”.

Площею проходить літній чоловік із букетом тюльпанів у руках. Кладе квіти на плити з іменами загиблих воїнів. Потім прямує до гурту ветеранів.

Охорону порядку біля місця проведення мітингу охороняють працівники поліції. Також приходять кілька десятків чоловіків із пов’язками “охорона порядку”.

На узбіччі дороги стоять кілька автівок із державними та червоними прапорами з написами “День перемоги. Ніхто не забутий, ніщо не забуте!”

Ближче до дев’ятої на площі починають з’являтися міські політики та громадські діячі.

Одними із перших на білому “Лексусі” приїздить подружжя депутатів міської ради Євгена Диканя та Мілени Муравенко.

Вони вітаються із першим заступником міського голови Полтави Валерієм Пархоменком.

Також на площі збираються колишні військові. Вони тримаються окремим гуртом. У кожного на грудях – чимала кількість орденів та медалей.

Окремою колоною приходять учасники війни у Афганістані.

За кілька хвилин до дев’ятої на площі з’являється міський голова Полтави Олександр Мамай. Він тепло вітається і тричі цілується із архієпископом Полтавським та Миргородським Филипом. Потім обидва стають у голову колони.

Попереду колони поруч зі священиками та керівниками міста вишиковуються ветерани.

Після формування колони присутні на мітингові вирушають до Монумента Солдатської Слави за двома курсантами, які несуть корзину із трояндами.

Деякі люди в колоні несуть портрети своїх рідних, які брали участь у Другій Світовій війні.

На половині шляху колона зупиняється. Лунає Державний Гімн України.

Потім до трибуни виходить Олександр Мамай. Вситупає близько десяти хвилин. Багато говорить про пам’ять, історію, яку не можна змінювати, про шану перед воїнами, які зупинили нацизм.

Після промови міського голови учасники мітингу покладають квіти до підніжжя Монументу Солдатської Слави.

Далі духовий оркестр Полтава виконує пісні про Перемогу.

Нагадаємо, учора у Полтаві в День пам’яті та примирення вшанували загиблих у Другій Світовій війні.

Стежити за найбільш актуальними новинами міста зручніше через нашTelegram