Як Анатолій Вертелецький таємні доходи приховує та до Росії їздить

Анатолій Вертелецький Анатолій Вертелецький | Фото з його сторінки у Facebook

Вже 25 жовтня українці мають зробити нелегкий вибір, обравши кандидатів до органів місцевого самоврядування. Нелегкий тому, що до місцевих рад прагнуть пролізти відверті аферисти та пройдисвіти. Як, наприклад, чинний депутат Щербанівської сільради Анатолій Вертелецький, який дуже хоче очолити місцеву об’єднану громаду. Хоча біографія чиновника прямо вказує на те, що до чесної гри депутат не звик.

Россия, вперед!

Здавалося б, до чого бойовий заклик з країни-окупанта до депутатів Щербанівської сільради? Насправді ж, такі гасла можуть зазвучати на сесіях, якщо тутешню громаду очолить кандидат Анатолій Вертелецький. Ні, це не передвиборчі жахи для привернення уваги. Справа у тому, що дружина нинішнього депутата Щербанівської сільради, який ефектно позує на тлі патріотичних муралів у вишиванках, народилася і тривалий час мешкала у Росії.

Анатолій Вертелецький (праворуч) | Фото з його сторінки у Facebook Анатолій Вертелецький (праворуч) | Фото з його сторінки у Facebook

Побачивши світ на Уралі, у місті Ноябрськ, Ірина Артюх навчалася в Ульянівському державному університеті і тільки у зрілому віці переїхала до України. Нині на сторінці дружини кандидата не знайдеш жодного проросійського допису. Це і не дивує: супутниці показового патріота не годиться публікувати у Фейсбук аби що. Щоправда, у деклараціях Анатолія Вертелецького у дружини і досі значиться російське громадянство.

Ірина Вертелецька | Фото з особистої сторінки у Facebook Ірина Вертелецька | Фото з особистої сторінки у Facebook

Як нам стало відомо, чи не найбільший патріот Щербанівської об’єднаної громади (якщо брати до уваги його ж фейсбучні дописи), Анатолій Вертелецький навіть з початком російсько-української війни не припинив їздити до країни-окупанта. Звісно, заборонити українському громадянину відвідувати Російську Федерацію ніхто не може. Окрім совісті та сумління. Бо, коли в один день ти позуєш у вишиванці чи на Алеї Загиблих Героїв, а через якийсь час п’єш каву десь на Червоній Площі, то це якось не вкладається в образ людини, яка поважає рідну країну.

Голосуй проти громади

Так можна охарактеризувати депутатську діяльність Анатолія Вертелецького. Ні, він часто голосує і «за». Коли справа стосується питань, де не можна претендувати на «відкат». Тож кадрові призначення чи затвердження звітів Щербанівської сільради у обранця заперечень не викликають.

Чого не скажеш про питання на кшталт затвердження правил розміщення зовнішньої реклами на території сільради. Тут вже наш герой максимально лобіював свої інтереси, адже якраз і очолює компанію, що займається розміщенням зовнішньої реклами. Тому, коли викрутити питання для власної вигоди не вийшло, Вертелецький від голосування утримався.

Не голосує Анатолій Вертелецький і за затвердження технічної документації на встановлення меж та відведення земельних ділянок, адже не підтримує рішення сільради, внаслідок ухвалення яких місцева земля передається комусь, з кого не можна вибити додатковий прибуток. Більше того, на сесії, що відбулася 18 серпня, пан Вертелецький не підтримав навіть передачу ділянок учасникам бойових дій! Хоча як фотографуватися на Алеї Героїв на День захисника України — тут кандидат на посаду Щербанівського сільського голови попереду всіх.

Декларація, що здивувала навіть досвідчених фахівців

Про «чесність» депутата Щербанівської сільської ради Анатолія Вертелецького, який прагне «врятувати» об’єднану громаду від «поганого» керівництва, ставши її головою, свідчать і його декларації про доходи. Їх можна навіть не передивлятися. А просто відкрити першу, за 2017 рік, і вже вгорі документу побачити попередження: «Сума грошових активів (розділ 12) декларанта і родини в 10+ разів вища за суму всіх доходів (розділ 11) декларанта і родини».

Далі (у цій же декларації) — більше: «В декларації вказано об’єкт нерухомості (розділ 3), що належить декларанту чи члену родини на праві власності (Власність \ Спільна власність), при цьому дата набуття права співпадає зі звітним роком, а показники вартості нерухомості на дату набуття права та на дату останньої оцінки не вказано або дорівнюють 0». Виходить, найчесніший депутат Щербанівської сільради не просто декларує статки, у понад 10 разів вищі за офіційні доходи, а ще й ховає вартість наявної нерухомості! Навіщо це людині, яка заробляє чесно? Може тому, що кошти та майно таки отримані тіньовим шляхом?

Так от, про майно: згідно з декларацією, 31 грудня 2017 року (так би мовити, «під ялинку») Анатолій Вертелецький надбав у спільну власність квартиру площею 50,8 м2. За документом, нерухомістю володіють він, його матір та батько у рівних долях. Але от вказати, у скільки йому обійшлася нерухомість, депутат чомусь забув.

Цікавіше з грошовими коштами. За декларацією, Анатолій Вертелецький та його дружина у 2017 заробили трохи менше 80 тисяч гривень. Тобто, менше 7 тисяч на місяць. При тому, що Вертелецький очолює підприємство з виготовлення та розміщення зовнішньої реклами! При цьому, «на балансі» у родини, згідно з декларацією, у 2017 році було 25,5 тис. доларів, 12,3 тис. євро та 102 тис. грн! Не дивно, що такі розбіжності здивували навіть працівників Нацагентства з питань запобігання корупції.

Напочатку 2018-го, як свідчить відповідна декларація депутата, Анатолій Вертелецький придбав автомобіль «Шкода Октавіа» 2011 року випуску. Вартість авто, вказана декларантом — 45 тис. грн. Тобто, аналогічна сумі, за яку можна було купити стареньку «Таврію» у відмінному стані чи трохи більш «стомлені» авто російського автопрому. Нині придбати авто як у Вертелецького через відомий сайт можна, починаючи від 7000 доларів. Тоді цифри істотно не відрізнялися. Тож як депутату вдалося купити іноземного легковика трохи більше ніж за 1,5 тис. доларів, відомо тільки йому.

У 2018 році Анатолій Вертелецький спільно з дружиною вже заробили трохи менше 100 тис. грн, а ще 126 тис. посадовець отримав від «відчуження рухомого майна». На рахунках у нього залишились минулорічні 25,5 тис. доларів, сума у євро зменшилася з 12,3 до 10 тис. євро, а от гривневі заощадження зросли зі 102 до 115 тис. грн.

Заробітки родини Вертелецьких у 2019 році склали близько 112 тис. грн. Та майже 25 тисяч дружина депутата Ірина отримала у вигляді… соціальної допомоги. Що знову не в’яжеться з образом успішного керівника рекламного підприємства, яким себе позиціонує депутат сільради.

Такий кандидат нам не потрібен

Висновок напрошується після вивчення деталей біографії кандидата на посаду голови Щербанівської громади Анатолія Вертелецького. Адже патріотизм — це не тільки яскраві фото у вишиванці на державні свята. Це і звітування про доходи, нічого не приховуючи, і голосування на користь громади, а не за покликом власної вигоди. Чого-чого, а чесності відносно до виборців і земляків в Анатолія Вікторовича не помітно.

Окрім того, великий борець за долю Щербанівської сільради чомусь зводить будинок на території громади Мачухівської. А кум посадовця має будинок у Терешках. Тож чи готові жителі Щербанівської громади довірити власну долю людині, яка навіть тут не проживає? А ще й приховує доходи, вказуючи у деклараціях жебрацьку зарплатню та великі кошти у різних валютах.

Андрій КОМАНДИРОВ