У 2020 році на Полтавщині вдвічі зріс відсоток розкриття тяжких та особливо тяжких злочинів — поліція

Начальник Головного управління поліції Полтавщини Іван Вигівський Начальник Головного управління поліції Полтавщини Іван Вигівський

4 березня начальник Головного управління поліції Полтавщини Іван Вигівський доповів про загальну ситуацію у сфері підтримання правопорядку в області у 2020 році, про динаміку злочинності та правопорушень, а також про відшкодування завданої злочинними посяганнями шкоди

Полковник поліції Іван Вигівський повідомив: «Минулого року поліція області отримала близько 330 тисяч викликів від громадян, понад 15 тисяч з яких мали ознаки кримінальних правопорушень. Силами поліції було розкрито понад 8 тисяч злочинів та проступків. За результатами досудових розслідувань слідчі та дізнавачі поліції спрямували до судів понад 5000 обвинувальних актів».

Один оператор лінії «102» отримує 100 дзвініків на добу

Поліція розкрила кожен другий зареєстрований злочин

Як повідомив очільник поліції області, завдяки суттєвим змінам в організації оперативної роботи та покращенню якості документування правопорушень, рівень розкриття тяжких та особливо тяжких злочинів збільшився до 45%. Водночас зменшився відсоток скоєння злочинів майнової спрямованості. Так минулого року на 33% зареєстровано менше крадіжок (для порівняння: у 2019 їх було понад 10760, у 20-му — понад 7200). Також на 25% менше зафіксовано грабежів (2019 — понад 370, минулого року — трохи більше ніж 280).

У 2020 році зменшилася кількість крадіжок, грабежів та розбоїв

У 2020 році також зменшилася кількість вбивств та зґвалтувань

Значних успіхів поліцейські домоглися в питанні реального відшкодування майнових збитків, завданих злочинами. Так у 20-му році вдалося забезпечити «покриття» шкоди на суму більше ніж 178 мільйонів гривень — це 80% від нарахованої у кримінальних провадженнях суми. Окрім того, на 26 мільйонів гривень було накладено арештів на майно фігурантів.

До суду направлено понад 5000 обвинувальних актів, з них — 1200 підготували дізнавачі

Акцентуючи на покращенні ефективності організації діяльності поліції, Іван Вигівський розповів про інститут дізнання, впровадження якого у липні 2020 дозволило розвантажити слідчих. Своєю чергою слідчі змогли зосередитися на розслідуванні тяжких та особливо тяжких злочинів, а час розслідування нетяжких кримінальних правопорушень (проступків) суттєво зменшився. Так минулого року до суду дізнанням скеровано понад 1200 обвинувальних актів, що складає майже половину від усіх спрямованих до суду матеріалів за відповідний період.

За матеріалами відділу комунікації поліції Полтавщини