У Полтаві спецмашина миє та дезінфікує контейнери для побутового сміття

Із 2020-го року у Полтаві почали мити контейнери, встановлені на вулицях для збору сміття. Всього зараз у місті їх 1998 штук. Як тільки минули холоди, спеціальний автомобіль, який самі працівники КАТП-1628 жартома називають «посудомийкою», виїхав на маршрути. 

Спеціальний автомобіль проводить промивку просто на місці. Спочатку працівники КАТП звільняють контейнери від сміття та зачищають їх механічно.

Потім оператор проводить помивку «керхером».

Далі контейнер завантажується всередину машину, де його миють всередині та зовні, а також дезінфікують. На мийку одного контейнера йде 10-15 хвилин. У день перемивають від 40 до 50 штук.

У деякі райони міста виїжджаємо рано вранці, із 6:00. Тому що вдень щільні пробки – не підїдеш. А спальні райони, навпаки, обїжджаємо вдень. Користуватися цією машиною фактично навчилися самі, тому раніше їх просто в Україні не було. Тепер самі можемо проводити іншим інструктаж, ділитися досвідом, – розповідає Анатолій Дубовський, працівник КАТП-1628.

Придбали автомобіль за кошти із міського бюджету – майже 7 мільйонів гривень. Вміщує машина 5 000 літрів води. На обмивку одного контейнера йде близько 20 літрів. Виготовили машину у Туреччині, а зібрали у Кременчуці.

В Україні подібна машина є лише у місті Бровари та у нас. Тільки у них на базі MAN, а у нас – МАЗ. Важливо, що ця машина не лише миє контейнер, але й обробляє спеціальним розчином для знезараження. Раніше контейнери стояли на вулиці по 14 років, їх ні разу не мили, лише під час ремонтів. Зараз ми проводимо вже п’яту мийку, – зазначає керівник КАТП-1628 Тарас Бойко.