У Полтаві приймали естафету “Олімпійського дня 2020”

Сьогодні об 11:00 в полтавському парку імені Бутовського біля підніжжя пам’ятника цього видатного полтавця – Олексія Дмитровича Бутовського, який разом із П’єром де Кубетреном стояв у витоків новітнього олімпійського руху, пройшла естафета “Олімпійського дня 2020”. Подія пройшла з нагоди 126-ї річниці заснування МОКу, членом якого був наш видатний земляк.

Олімпійська збірна Полтавщини приймала естафету “Олімпійського дня 2020” від міста Дніпра.

На місці були встановлені: банерна розтяжка “Олімпійський день”, стійка з прапорами Полтавщини та НОК України, корзина з квітами у підніжжя пам’ятника О. Д. Бутовському, звукопідсилююча апаратура.

– Традиційно уже котрий рік поспіль за ініціативою Міжнародного олімпійського комітету проходить щорічна естафета “Олімпійського дня”, – розповідає організатор заходу Віталій Павлов. – Україна після своєї Незалежності також приєдналася до даного заходу. Цьогоріч із-за карантину захід відбувається під відкритим небом як естафета передачі логотипу “Олімпійського дня 2020”. Взагалі цей захід стартував 3-го червня, а Полтава долучилася 19-го червня, прийнявши естафету від Дніпра і далі передаємо до Києва. Естафета завершиться 23-го червня у Києві. Естафету передаємо у супроводі виступів спортсменів – волейболістів, футболістів. Також у заході беруть участь веслувальники – члени Національної олімпійської збірної України.

Всього на захід були запрошені спортсмени-олімпійці, учасники Олімпійських ігор, вихованці спортивних шкіл, члени виконкому ПОВ НОК України. Загальна кількість учасників заходу – до 50 осіб, згідно рекомендації відповідної постанови головного державного санітарного лікаря України.

– Я займаюся плаванням з 6 років і мене запросили взяти участь у естафеті, – розповідає Марія Ливер. – Працюю тренером і дуже люблю спорт. Всього нас запросили шість чоловік. Для нас це дуже приємно.

У рамках заходу відбулися показові виступи спортсменів. Також пройшла передача естафети “Олімпійського дня 2020” до Києва. Олімпійська команда Полтавщини побажала гучних перемог та пообіцяла зустрітися у Токіо.