У Полтаві планують відреставрувати підтоплений підвал Департаменту освіти області — замовили проект за 400 тисяч

Будівля Департаменту освіти області на вул. Котляревського, 20/8 Будівля Департаменту освіти області на вул. Котляревського, 20/8 | Фото: Mapillary.com (lanozdriver)

У Полтаві за 400 тис. грн виконають проект реставрації підвалу обласного Департаменту освіти, будівля якого є пам’яткою архітектури

27 листопада КУ «Центр фінансово-статистичного аналізу та матеріально-технічного забезпечення освітніх закладів» Полтавської облради уклав договір на проект реставрації підвалу будівлі, в якій розміщується Департамент освіти і науки Полтавської ОДА. Розробка проектної документації обійдеться у 398,3 тис. грн. Про це «Полтавщині» стало відомо з порталу Prozorro.

Тендер на створення науково-проектної документації з отриманням позитивного звіту будівельної експертизи по об’єкту «Реставраційний ремонт підвального приміщення будівлі на вул. Котляревського, 20/8, у Полтаві» провели за спрощеною процедурою. Тому договір уклали з тим єдиним учасником, який заявився на конкурс — ПП «Укрсервіспроект».

До 20 грудня компанія повинна провести технічний огляд 220 м² підвалу, виконати історико-архівні, бібліографічні, натурні, архітектурні, конструкторські, інженерні та інші дослідження або вишукування з наданням висновків та рекомендацій та надати науково-реставраційний звіт.

У реставраційному завданні на проект вказано, що будівля Департаменту освіти і науки є пам’яткою архітектури місцевого значення. Вона була збудована наприкінці XIX сторіччя як ремісниче училище. Після повітряних бомбардувань у 1943 році зберігся будинок окремих класів Полтавської духовної семінарії. У середині XIX тут жив і працював Гордій Гладкий — композитор, хоровий диригент, автор музики на слова «Заповіт» Тараса Шевченка. Пізніше тут було музичне училище, а потім — крамниці московської фірми «Чай К. С. Попових». Наразі власником споруди є Міністерство освіти і науки України.

Відповідно до Акту огляду технічного стану, підвал підтоплений, а його стан незадовільний. Після виконання проекту «Центр фінансово-статистичного аналізу та матеріально-технічного забезпечення освітніх закладів» має оголосити тендер для визначення підрядника, який замінить магістралі тепло-, електро- та водопостачання, а також каналізації. Крім того, він має підсилити конструкції, провести гідроізоляцію та виконати опорядження.

Нагадаємо, минулого року КУ «Центр фінансово-статистичного аналізу та матеріально-технічного забезпечення освітніх закладів» оплатив поточний ремонт приміщень будинку на вул. Котляревського, 20/8. 113,6 тис. грн отримав за ці послуги ФОП Співаченко Вадим Вікторович. Окрім того, упродовж березня-липня цього року ПП «Укрсервіспроект» і ТОВ «Весттеплотех» були замовлені проекти реставрації сходових клітин і санвузлів, а також приміщень першого поверху — на 560,3 тис. грн. А в квітні був укладений договір на ще один поточний ремонт приміщень за 170 тис. грн — із ТОВ «Агроімпульс 2016».

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»