У Полтаві відкриється виставка «Ікони на ящиках з-під набоїв»

13:30, Сьогодні

Надійне джерело

У Полтаві відкриється виставка «Ікони на ящиках з-під набоїв»

10 червня 2021 року об 11.00 в Свято-Успенському кафедральному соборі м.Полтави відкриється виставка київських художників Софії Атлантової та Олександра Клименка «Ікони на ящиках з-під набоїв».

На період виставки декілька ікон планується розмістити також у Свято-Покровському та Миколаївському храмах м.Полтави.

Головна ідея проєкту – перетворення смерті (символом якої є ящик від озброєнь) на життя (яке в українській культурі традиційно символізує ікона).

Ящики, на фрагментах яких пишуться ікони, привезені з зони бойових дій. Саме тому вони є своєрідними свідками війни на сході України. Ікони експонувалася в 13 країнах, 44 містах, мали 79 локацій.

Проєкт двічі (2017 та 2020 роки) було номіновано на Національну премію України імені Тараса Шевченка.

З весни 2015 року проєкт «Ікони на ящиках з-під набоїв» є волонтерським. Зокрема, завдяки коштам, отриманим від продажу ікон, фінансується Перший добровольчий мобільний шпиталь імені Миколи Пирогова.

Про художників:

КЛИМЕНКО ОЛЕКСАНДР — художник, мистецтвознавець, письменник (під псевдонімом Олаф Клеменсен). Автор ідеї та один з кураторів проєкту «Ікони на ящиках з-під набоїв». Нагороджений орденом «За заслуги» 3 ступеню.

АТЛАНТОВА СОНЯ – художниця, письменниця. Прозові твори входили в короткі та довгі списки кількох літературних премій в Україні та за кордоном. Нагороджена орденом «За заслуги» 3 ступеню.

Художники працюють у галузі монументального і станкового малярства, учасники низки виставок в Україні та за кордоном.

Нагадаємо, раніше На Полтавщині рятувальники провели благодійну акцію, щоб врятувати маленьку донечку свого колеги