У Полтавському медуніверситеті обрали ректора

Вячеслав Ждан переміг на виборах ректора медичного університету з результатом у 98,5% — він був єдиним кандидатом

Як повідомляється на сайті університету, у виборах ректора взяли участь 897 студентів і працівників закладу. Серед них провели таємне голосування.

Нагадаємо, у грудні 2020 року Українська медична стоматологічна академія змінила назву на Полтавський державний медичний університет. Офіційними причинами такого рішення назвали бажання підвищити статус і розширити можливості щодо профілів навчання та науковою-дослідної роботи. Фактично ж це дало можливість Вячеславу Ждану і далі керувати закладом.

Вячеслав Миколайович Ждан вперше був призначений на посаду керівника УМСА у 2009 році. У 2014-му його переобрали й у 2019-му другий термін сплинув. Стаття 42 закону «Про вищу освіту» передбачає, що одна і та сама особа не може бути керівником відповідного закладу вищої освіти більше, ніж два строки. Обирають ректорів таємним голосуванням раз на п’ять років. Змінивши назву і статус закладу, Кабмін фактично створив новий університет, у якому Ждан ще не займав керівних посад, тому може бути знову обраний ректором.

Таким самим шляхом раніше пішли й ректори технічного університету Володимир Онищенко та аграрної академії Валентина Аранчій. Обидва просиділи у кріслах два строки, а потім перейменували заклади на НУ «Полтавська політехніка» та Полтавський державний аграрний університет відповідно.

Водночас у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка вирішили не йти таким шляхом, а обрати нового ректора. Вибори провели у квітні цього року серед трьох кандидатів. Однак для визначення переможця не вистачило двох голосів. Тому 29 вересня у закладі відбудуться перевибори.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»